افزایش هزینه سفر به عتبات در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۹ فروردین

افزایش هزینه سفر به عتبات در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۹ فروردین این با من: معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اظهار داشت: سفرهای دانشگاهیان به عتبات كه در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۹۷ تا ۹ فروردین ۹۸ انجام می شود، ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش هزینه دارد.به گزارش این با من به نقل از مهر، محمد زارع بعدازظهر امروز در همایش پیش از سفر عتبات دانشگاهیان كه در دانشكده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: مدت زمان سفر زائران كربلا یك هفته است كه برمبنای نوع پرواز آنها به نجف اشرف یا بغداد تعیین می شود.
وی افزود: زائران تهران همه به فرودگاه نجف اعزام می شوند.
زارع افزود: در نجف اشرف برنامه هایی برای دانشجویان برنامه ریزی شده است كه می توان به نجف شناسی، بازدید از بیت امام، زیارت و انجام اعمال كوفه و مسجد سهله اشاره نمود.
وی اشاره كرد: پس از سه روز كاروان ها به سمت كربلا حركت می كنند در كربلا باز برنامه ریزی خوبی برای دانشجویان صورت گرفته است، در روز آخر حضور در كربلا كاروان ها به سمت سامرا حركت كرده و پس از آن كاظمین را زیارت كرده و به سمت فرودگاه بغداد حركت می كنند.
وی اضافه كرد: در نجف و كربلا هتل های خوب و باكیفیتی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است ولی متاسفانه امسال به سبب نوسانات نرخ ارز هزینه سفر عتبات دانشگاهی افزایش یافت و ارزی كه به این سفر اختصاص داده می شود ارز نیمایی است. همین طور دانشجویان وزارت علوم و وزارت بهداشت می توانند از وام یكی از بانك ها و صندوق رفاه دانشجویان استفاده كنند. صندوق رفاه دانشجویان به دانشجویان مجرد یك میلیون تومان و به دانشجویان متاهل یك و نیم میلیون تومان وام عتبات نمایش می دهد. بانك طرف تعهد با ستاد عتبات دانشگاهیان به سفرهای هوایی سه میلیون و به سفرهای زمینی دو میلیون وام می دهد.
زارع اشاره كرد: دانشجویان تا آخر بهمن ماه برای دریافت وام اقدام نمایند.
وی همین طور اظهار داشت: دانشجویانی كه از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند و برای سفر اربعین گذرنامه گرفته اند معافیت خودرا تجدید كنند و با نمایش مدارك درخواستی به ستاد عتبات دانشگاهیان زمینه را برای دریافت مجوز خروج خود تسهیل كنند.
معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: بیشتر از ۹۵ درصد دانشجویان ذخیره عتبات دانشگاهیان هر ساله اعزام می شوند.
معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیانهمچنین اشاره كرد: سفرهای عتبات دانشگاهیان از ۲۴ اسفند ۹۷ تا ۹ فروردین ۹۸ انجام می شود و ۱۰ تا ۱۵ درصد به سبب تقاضای زیاد شامل افزایش هزینه می شوند.
وی درباره هزینه سفر كودكان دانشجویان متاهل به عتبات اظهار داشت: كودكان زیر دو سال ۱۰ درصد هزینه و كودكان دو تا ۱۲ سال ۸۰ درصد هزینه شامل حال شان می شود.
معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیانادامه داد: برنامه غذای دانشجویان باز در یك آشپزخانه مركزی تهیه شده وهر بار ۶ تا ۷ هزار غذای ایرانی در این آشپزخانه تهیه شده و به كاروان ها نمایش می شود.

1397/11/16
13:46:06
5.0 / 5
4575
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما