اعتراض كاركنان دانشگاه آزاد یزد به عدم پرداخت به موقع حقوقبعلاوهپاسخ مسئولان

اعتراض كاركنان دانشگاه آزاد یزد به عدم پرداخت به موقع حقوقبعلاوهپاسخ مسئولان این با من: برخی كاركنان دانشگاه آزاد اسلامی یزد معتقدند با وجود تدبیر سازمان مركزی دانشگاه آزاد برای پرداخت به موقع حقوق پرسنل این دانشگاه، بعضی از روسای واحدهای استانی با عدم اجرای دستورالعمل ابلاغی، حقوق كارمندان را پرداخت نمی كنند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دانشگاه آزاد اسلامی طی ابلاغی روسای دانشگاه های استانی را موظف كرد در بازه زمانی روزهای ۲۵ تا ۳۰ هر ماه نسبت به پرداخت حقوق و مزایای كاركنان واحدهای تابعه اقدام نمایند.
در این دستورالعمل مالی كه با سوژه «تأمین نقدینگی هزینه های اولویت دار واحدها و مراكز دانشگاهی دانشگاه های آزاد اسلامی» صادر گردیده است، آمده: استان هایی كه قادر به تأمین نقدینگی پرداخت حقوق و مزایای كاركنان خود نیستند باید موارد را در بازه مناسب برای تعیین راهكار جایگزین به معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان مركزی دانشگاه آزاد اعلام كنند.
یكی از كارمندان دانشگاه آزاد واحد بافق در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این مطلب اظهار نمود: كارمندان همچون اقشاری هستند كه از اول ماه به امید دریافت حقوق درانتها ماه تمام برنامه ریزی های خودرا تدوین و اجرایی می كنند.
وی با بیان این كه الان سه ماه است كه حقوق دریافت نكردم و فقط ۷۰۰ هزار تومان بعنوان علی الحساب از طرف دانشگاه به حسابم واریز شده است، اضافه كرد: عدم پرداخت به موقع حقوق تمام انگیزه فعالیت را از كارمندان گرفته و دغدغه ای بزرگ به مشكلات آنها افزوده است.
این كارمند دانشگاه آزاد یكپارچه كردن سیستم پرداخت حقوق را یكی از لزوم های اجرایی برای تضمین كننده حقوق به موقع كارمندان واحدهای استانی دانست و اظهار داشت: عدم پرداخت به موقع حقوق مشكلاتی نظیر جریمه قسط معوق بانك، عدم پرداخت اجاره خونه و تأمین مایحتاج معیشتی را برای كارمندان به دنبال خواهد داشت.
یكی دیگر از پرسنل دانشگاه آزاد با اشاره به سابقه ۲۵ ساله خود در این دانشگاه، اشاره كرد: الان دو ماه و ۱۸ روز است كه حقوق دریافت نكردم.
وی با بیان این كه از مهرماه امسال حق تخصص كارمندان دانشگاه كم و بعضاً قطع شده است، اضافه كرد: عدم پرداخت حقوق تمام كارمندان را بلاتكلیف كرده است.
این كارمند با سابقه دانشگاه آزاد بافق درانتها نابسامانی در پرداخت حقوق را نتیجه بی تدبیری ها دانشگاه دانست و اظهار داشت: عدم پرداخت حقوق مشكلات فراوانی را برای كارمندان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در استان یزد به وجود آورده است.

مشكل درآمدی برای واحدهایی كه از نظر جذب دانشجو علمكرد ضعیف تری داشتند
«معصومه طباطبایی» رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد با بیان این كه این دانشگاه یك سازمان یك پارچه و دارای واحدهای مختلف در شهرستان هاست، اظهار نمود: هر واحد دانشگاهی دارای درآمدهایی بوده كه عمده درآمدهای آن شامل هزینه های حقوق و دستمزد و هزینه های جاری از شهریه دانشجویان تأمین میگردد.
وی با عنایت به كاهش دانشجو در واحدهای دانشگاهی اضافه كرد: متأسفانه برای واحدهایی كه از نظر جذب دانشجو عملكرد ضعیف تری داشتند مشكل درآمدی به وجود آمده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد اظهار داشت: برای رفاه حال همكاران واحدها امسال از جانب مركز استان و همین طور از طرف سازمان مركزی دانشگاه به واحدهایی كه برای پرداخت حقوق مشكل داشتند كمك هایی انجام شده است.
طباطبایی با بیان این كه در آذر ماه امسال باز به چند واحد برای تامین حقوق و دستمزد كمك شده است، اشاره كرد: با عنایت به محدود بودن درآمد واحدها امكان پرداخت حقوق ماهانه همه واحدهایی كه مشكل دارند، وجود ندارد.
این مسئول درانتها تاكید كرد: همكاران در واحدهای دانشگاهی باید تلاش مستمر در جهت جذب دانشجو و استفاده از منابع واحد برای درآمدهای پایدار غیر شهریه ای را داشته باشند.1397/10/22
15:02:14
5.0 / 5
5199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما