بازدید معاون علمی رییس جمهور از مراكز پژوهشی وفناوری دانشگاه فردوسی

بازدید معاون علمی رییس جمهور از مراكز پژوهشی وفناوری دانشگاه فردوسی به گزارش این با من معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان امروز از پژوهشكده ها و مراكز علمی و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد بازدید نمود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، سورنا ستاری بامداد امروز ۱۰ دی ماه به همراه هیات رییسه دانشگاه فردوسی مشهد از شركت های دانش بنیان مستقر در مركز توسعه فناوری های پیشرفته این دانشگاه بازدید كرد و با پروژه های این مركز در حوزه فنی و مهندسی، كشاورزی، ورزشی، بیوتكنولوژی، نفت و گاز، آی.تی و فناوری اطلاعات آشنا شد.
مركز توسعه فناوری های پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد در جهت لزوم تولید ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه در حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد بوجود آمده است. این مركز دارای ۱۰۰۰ مترمربع فضای آزمایشگاهی، ۷۰۰ مترمربع فضای اداری و ۱۳۰۰ مترمربع فضای عمومی است.
بیشتر از ۱۵۰ شركت دانش بنیان و فناور در این مركز فعالیت دارند. هدف این مركز كمك به ارتقای سطح كمی و كیفی خدمات صنعتی دانشگاه به نهادهای بیرونی است.
همینطور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پژوهشكده هواخورشید، مركز پژوهشی صنایع غذایی دانشكده كشاورزی، آزمایشگاه سیستم های بینایی و حركتی دانشكده علوم و مركز شتاب دهنده دانشگاه فردوسی مشهد بازدید كرد و با دستاوردهای آنان آشنا شد.
بازدید از چند شركت فعال دانش بنیان صنعتی در شهرك صنعتی توس، بازدید از مركز تحقیق و توسعه لبنیات و فرآورده های لبنی سلامت و افتتاح مركز نوآوری شهرداری مشهد از دیگر برنامه های سفر یك روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهور به مشهد هستند.
1397/10/10
14:10:37
5.0 / 5
4478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما