فضانورد سابق ناسا:

فرستادن انسان به مریخ مسخره است

فرستادن انسان به مریخ مسخره است این با من فرستادن انسان به مریخ مسخره استبه گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، "بیل آندرس"، خلبان ماژول قمری "آپولو 8" در سال 1968، فكر نمی كند كه فرستادن انسان به سطح مریخ، ایده خوبی باشد.

این خلبان ماموریت "آپولو 8" منتقد طرح ناسا برای ارسال فضانورد به مریخ است. وی كه حالا 85 ساله است در مصاحبه ای با رادیو بی بی سی اظهار داشت كه همیشه حامی بزرگ ماموریت های بدون سرنشین بوده و هست، چونكه آنها ارزان تر هستند.

با این حال، او با اشاره به عدم حمایت عمومی از وسیله بسیار گران قیمتی كه مقرر است این كار را بكند، فكر می كند كه ایده ارسال افراد به سیاره سرخ، حدودا "مسخره" است.

وی اظهار داشت: لزوم این كار چیست؟ چه چیزی ما را به رسیدن به مریخ سوق می دهد؟ من فكر نمی كنم كه مردم و افكار عمومی علاقه مند به این كار باشند.

ناسا هم اكنون در حال برنامه ریزی برای بازگرداندن انسان به سطح ماه بعد از گذشت 46 سال از ماموریت "آپولو 17" است كه آخرین ماموریت سرنشین دار به ماه بوده است و سازمان فضایی ایالات متحده آمریكا امیدوار است در نهایت فضانوردان را برای نخستین بار به سطح سیاره سرخ بفرستد.

آندرس منتقد ناسا است و می گوید كه این برنامه به یك "برنامه شغلی" تبدیل گشته است. او اشاره نمود كه سازمان فضایی ایالات متحده امروز به ماه نرود بهتر است، چون ما آنرا سالیان پیش عملی كرده ایم.

وی افزود كه تمركز بر روی مدار نزدیك زمین یك اشتباه بود و برنامه شاتل فضایی كه در سال 2011 به آخر رسید، انتظارات را برآورده نكرد.

آندرس افزود: من فكر می كنم شاتل فضایی یك اشتباه محرز بود و به جز یك پرتاب هیجان انگیز، هیچ چیز دیگری نداشت. تنها دلیل وجود ایستگاه فضایی این است كه آنجا یك شاتل وجود دارد و برعكس. ناسا بعد از آخرین فرود بر ماه، برنامه های سرنشین دار را بد اداره كرده است.

همكار آندرس، "فرانك بورمن" كه فرمانده آپولو 8 بوده است، دید بازتری نسبت به اكتشافات فضایی سرنشین دار دارد، اما به شرط آن كه حمایت میلیاردرهایی نظیر ایلان ماسك و جف بزوس را داشته باشد. اما اظهار نمود كه درباره مریخ، مثل ساختن كلونی های انسانی بر روی سطح سیاره سرخ، زیادی رویاپردازی می گردد و درواقع مزخرف است.

این مصاحبه چند روز بعد از پنجاهمین سالگرد ماموریت "آپولو 8" انجام شد كه اولین پرواز فضایی سرنشین دار بود كه مدار زمین را به مقصد مدار ماه ترك كرد.

آندرس و بورمن، همراه با جیم لاول(Lovell)، بامداد روز 21 دسامبر 1968 از مركز فضایی كندی سوار بر موشك "ساترن V" پرواز كردند و 10 بار مدار ماه دور زدند و 20 ساعت را در مدار گذراندند.

آنها در تاریخ 27 دسامبر 1968 با موفقیت به زمین بازگشتند.در این ماموریت بود كه این سه فضانورد، یكی از منحصر به فردترین تصاویر عصر فضا موسوم به "طلوع زمین"(Earthrise) را گرفتند.
1397/10/04
14:33:47
5.0 / 5
5053
تگهای خبر: اكتشاف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما