در گفتگو با مهر اعلام شد:

۵۰ تا ۶۰ درصد دانش آموختگان ۸۰ دانشگاه بزرگ كشور شاغل هستند

۵۰ تا ۶۰ درصد دانش آموختگان ۸۰ دانشگاه بزرگ كشور شاغل هستند به گزارش این با من مدیركل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم اظهار داشت: برپایه نتایج طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان، بین ۵۰ تا ۶۰ درصد فارغ التحصیلان ۸۰ دانشگاه بزرگ شاغل هستند.محمدسعید سیف در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هدف وزارت علوم آغاز طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان بود كه تابحال ۸۰ دانشگاه در این طرح شركت كردند.
وی اضافه كرد: در این دانشگاه ها سیستمی در معاونت های آموزشی و پژوهشی افتتاح شد كه به ارتباط میان فارغ التحصیلان و رصد اشتغال این افراد می پردازد.
مدیركل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم تصریح كرد: در دانشگاه هایی كه در طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان شركت كردند ارتباط خوبی میان فارغ التحصیلان و بدنه دانشگاه بوجود آمده است.
سیف عنوان كرد: دانشگاه ها بعد از شناسایی فارغ التحصیلان خود می توانند از آنها در امور مختلف كمك فكری دریافت نمایند و همینطور مبحث ارتباط صنعت و دانشگاه هم افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: در سال های آینده باتوجه به اینكه آمارها دقیق تر و تعداد دانشگاه هایی كه در این طرح شركت می كنند هم بیشتر می گردد ازاین رو می توانیم آمارهای مقایسه ای داشته باشیم.
مدیركل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم اضافه كرد: درحال حاضر در طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان بیشتر دانشگاه های بزرگ شركت كردند كه برپایه آمارها وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان آنها بد نیست.
سیف تصریح كرد: بخش زیادی از بیكاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مربوط به دانشگاه های كوچك و غیر دولتی هستند كه این دانشگاه ها در طرح وزارت علوم مشاركت نداشتند.
وی تصریح كرد: با رصد اشتغال فارغ التحصیلان، دانشگاه ها می توانند برای رشته های خود برنامه ریزی كنند به این نحو كه اگر اشتغال در فارغ التحصیلان یك رشته پایین باشد دانشگاه ها می توانند پذیرش در آن رشته را كاهش و یا به دانشجویان مهارت های شغلی آموزش دهند.
مدیركل ارتباط با صنعت وزارت علوم تصریح كرد: وزارت علوم برنامه دارد هرساله این طرح را اجرا و پیگیری كند.

1397/10/01
23:14:48
5.0 / 5
4382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما