در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

توافق وزارت علوم و بانك مركزی برای ارز دانشجویی و فرصت مطالعاتی

توافق وزارت علوم و بانك مركزی برای ارز دانشجویی و فرصت مطالعاتی این با من: وزیر علوم جزئیات پرداخت ارز دانشجویی به دانشجویان بورسیه و غیر بورسیه را اعلام نمود.به گزارش این با من به نقل از مهر، منصور غلامی بامداد امروز در حاشیه جشنواره تقدیر از پژوهشگران برگزیده در سالن اجلاس سران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با بانك مركزی در مورد فرصت مطالعاتی و دانشجویان بورسیه به توافق رسیدیم.
وی اضافه كرد: برپایه این توافق مقرر است برای فرصت مطالعاتی و دانشجویان بورسیه از ارز نیمایی پرداخت گردد، چون كه بخش عمده بودجه را دولت می دهد.
وزیر علوم خاطرنشان كرد: برای دانشجویانی كه با هزینه شخصی تحصیل می كنند، صرفاً وزارت علوم بحث تأیید مدارك تحصیلی كه در كجا تحصیل می كنند را برعهده دارد.
غلامی اظهار داشت: بانك مركزی این افراد را به بانك های عامل برای دریافت ارز معرفی می كند و بر مبنای نرخی بعد از نرخ نیمایی، به دانشجویانی كه با هزینه شخصی تحصیل می كنند ارز داده می شود.
وی در مورد سطح بندی دانشگاه ها تصریح كرد: آئین نامه سطح بندی دانشگاه ها در حال بازبینی است.
وزیر علوم تصریح كرد: یك دوره سطح بندی دانشگاه ها انجام شده و امیدواریم برخی از دانشگاه ها كه در سطح دو بودند، در ارزیابی جدید به سطح یك ارتقاء یابند و هدف از رتبه بندی دانشگاه ها تولید رقابت صحیح بین این مراكز است.

1397/09/26
13:41:17
5.0 / 5
4725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما