در همایش دانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدار عنوان شد

چگونگی ارتقاء مهارت های دانشجویان در دنیای نوآوری

چگونگی ارتقاء مهارت های دانشجویان در دنیای نوآوری این با من: همایش ˮدانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدارˮ در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار گردید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، همایش "دانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدار" از جانب سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیركبیر روز دوشنبه ۲۳ مهر ماه با سخنرانی مسعود تاج بخش "مدیر بخش روابط دانشگاهی فدراسیون جهانی مخترعان" (IFIA) در سالن فجر دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار گردید كه مبحث اصلی آن پرداختن به چگونگی توسعه مهارت های فردی و فنی در دنیای نوآوری بود.
در ابتدای همایش، سید علی محمدپور، سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیركبیر ضمن معرفی فعالیت های معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی از برگزاری دوره های نوآوری و كارآفرینی به دنبال این همایش و هم چنین تاسیس "كانون كارآفرینی و اشتغال" در دانشگاه صنعتی امیركبیر اطلاع داد.
در ادامه دكتر تاجبخش، سخنران این همایش در مورد تعاریف اساسی خلاقیت و نوآوری و یافتن مبانی چهارگانه موفقیت در كسب و كار اظهار داشت: خلاقیت، فرآیند ذهنی نو و نوآوری، عملیاتی كردن كارهای جدید است. برای طراحی ایده های جذاب، قدرت تحلیل خویش را بالا ببرید. نقاط قوت و ضعف، تهدیدها و فرصت ها را به خوبی بشناسید. پیش از ورود به هركاری، مهارت های مربوط به آنرا بیاموزید و فراگیری اصول مدیریت، مبانی مدیریت اقتصادی، دانستن اصول بازاریابی و مهندسی روابط انسانی را سرلوحه كار خود قرار دهید.
تاجبخش ضمن تاكید بر «مدیریت روابط انسانی» بعنوان محور دنیای نوآوری به معرفی ۲۰ مهارت لازم جهت توسعه مهارت های فردی و فنی پرداخت و اظهار داشت: برای ورود به مسیر موفقیت و اجرایی شدن ایده ها، خودشناسی، سلامت جسمی و روحی، تغییر سبك زندگی و باورها، هدف گذاری، تصمیم گیری صحیح، اعتماد به نفس، عزت نفس، خلاقیت و ایده پردازی، تقویت قدرت ذهن و حافظه، ارتباطات قوی، مدیریت صحیح هیجان و استرس، فراگیری مهارت های آنلاین، تسلط بر زبان انگلیسی، كوشش برای موفقیت در تحصیل، شارژ انگیزه، مدیریت زمان، طراحی مسیر كسب ثروت و تقویت ارتباط های گفتاری الزامی است.
وی در بخش پایانی صحبت های خود خطاب به دانشجویان تصریح كرد: تیم سازی را خوب یاد بگیرید و برای جلوگیری ازكپی شدن ایده ها، مالكیت فكری و معنوی آنها را ثبت كنید.
در این همایش چهار ساعته علاوه بر مسعود تاجبخش، بخشی از كارآفرینان و برندگان جوایز بین المللی اختراعات هم به صحبت پرداختند و دانشجویان حاضر در جلسه هم در بخش های كارگاهی این همایش در قالب ایده پردازی و پرسش و پاسخ مشاركت فعال داشتند.1397/07/24
19:12:23
5.0 / 5
5062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما