تب و تاب كنكور به پایان رسید

دانشجویان نخبه در راه دانشگاه های دولتی اردبیل

دانشجویان نخبه در راه دانشگاه های دولتی اردبیل این با من: تب و تاب كنكور به آخر رسید و دانش آموزان روز گذشته كه دانشجویان امروز و فردا محسوب می شوند، در راه دانشگاه هستند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، پرونده كنكور سراسری سال 1397 به آخر رسید و با بیان نتایج آزمون سراسری توسط سازمان سجنش آموزش، مراحل ثبت نام از دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه های سراسر كشور شروع شد.
تب و تاب كنكور به آخر رسید و دانش آموزان روز گذشته كه دانشجویان امروز و فردا محسوب می شوند، در راه دانشگاه هستند.
در این گزارش تلاش بر این است معرفی اجمالی از دانشگاه های محقق اردبیلی و علوم پزشكی اردبیل بعنوان دو دانشگاه دولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و خدماتی كه این دانشگاه ها به دانشجویان عرضه می كنند، پرداخت گردد.
دانشگاه محقق اردبیلی؛ دانشگاه مادر استان اردبیل
دانشگاه محقق اردبیلی بعنوان دانشگاه مادر استان و تنها دانشگاه جامع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در استان اردبیل دارای 228 رشته شامل 72 رشته در مقطع كارشناسی، 97 رشته در مقطع كارشناسی ارشد و 59 رشته در مقطع دكتری است.
این دانشگاه در سال 1357 با نام دانشكده كشاورزی و با پذیرش 30 نفر دانشجو در رشته كشاورزی عمومی در محل ساختمان نیمه كاره شهرداری واقع در میدان ساعت(مصلی فعلی) فعالیت های آموزشی خویش را آغاز كرد.
این مركز آموزش عالی در سال 1370 از دانشگاه تبریز منتزع و مدتی به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داد و نخستین ابلاغ رئیس مجتمع آموزش عالی توسط وزیر فرهنگ و آموزش عالی وقت صادر شد. در سال 1375 با تبدیل آن به دانشگاه تحت عنوان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت به عمل آمد.
دانشگاه محقق اردبیلی با 375 نفر عضو هیأت علمی، 313 نفركارمند، بیش از 11 هزار دانشجو، هشت دانشـكده علوم، كشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم تربیتی و روانشناسی، تكنولوژی های جدید نمین، كشاورزی و منابع طبیعی مغان و كشاورزی مشگین شهر در جهت گستـرش فعالیت های آمـوزشـی و پژوهشی در منطقه گام بر می دارد.
دانشگاه محقق اردبیلی سرآمد آموزش عالی استان اردبیل
عزیز حبیبی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه دانشگاه محقق اردبیلی در فهرست دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی دنیا با بیشترین مقالات یك درصد برتر قرار دارد، اضافه كرد: همینطور این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر و جوان با فرصت های مناسب در جذب اعضای هیات علمی فعال و نخبه است.
وی با اشاره به حضور اساتید برجسته و با تجربه در این دانشگاه، اظهار داشت: اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی جزو اساتید برجسته كشور بوده و فارغ التحصیل دانشگاه های معتبر خارجی و مطرح كشور هستند.
حبیبی با اشاره به اینكه دو نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه جزو دانشمندان یك درصد برتر جهان و یك نفر شیمیدان برجسته كشور در شاخه شیمی و فیزیك هستند، خاطرنشان كرد: همینطور این دانشگاه جزو دانشگاه های موثر دنیا در زمینه فنی و مهندسی بوده و یكی از اساتید این دانشگاه جزو پراستنادترین اساتید حوزه علوم انسانی كشور است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به قبولی حداكثری دانش آموختگان این دانشگاه در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری در بهترین دانشگاه های دولتی كشور اشاره نمود.
وی به اهمیت دادن به فعالیت های فناورانه و كارآفرینی و تولید امكانات و شرایط لاز م تصریح كرد و اظهار داشت: همینطور دانشگاه محقق اردبیلی دارای آزمایشگاه مركزی و بیش از ۱۰۰ آزمایشگاه و كارگاه تخصصی است.
حبیبی با اشاره به امكان حضور دانشجویان دانشگاه در همایش های علمی ملی و بین المللی، خاطرنشان كرد: آكادمی زبان دانشگاه محقق اردبیلی آماده ثبت نام از دانشجویان و اقشار مختلف مردم به منظور یادگیری زبان های مختلف دنیا است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینكه این دانشگاه دارای سالن های مختلف ورزشی به منظور استفاده دانشجویان و همكاران می باشد، اظهار داشت: در زمینه خوابگاه های دانشجویی هم تلاش ما اسكان حداكثری دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه است.
تسهیلات دانشگاه محقق اردبیلی برای دانشجویان ورودی جدید
ترحم مصری معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه محقق اردبیلی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به برنامه معاونت آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه برای ثبت نام از دانشجویان ورودی جدید، اظهار داشت: پس از اعلام نتایج كنكور مقاطع مختلف، بسته كامل حاوی اطلاعات ثبت نامی مقاطع مختلف شامل فرم ها، آئین نامه ها، فلوچارت، كروكی دانشگاه، راهنمای ثبت نام، تقویم ثبت نامی و غیره در پورتال معاونت آموزشی دانشگاه به آدرس www.uma.ac.ir/edu بارگذاری شده و دانشجویان بر مبنای تقویم ثبت نامی عرضه شده، مبادرت به ثبت نام اینترنتی و آپلود كردن اطلاعات و مدارك مورد نیاز در سامانه اینترنتی ثبت نام می نمایند. سپس در روزهای از قبل تعیین شده و به تفكیك رشته و مقطع تحصیلی در دانشگاه حضور پیدا می كنند تا تحویل اصل مدارك و ثبت نام حضوری از آنان صورت پذیرد.
وی ادامه داد: امسال جهت رفاه حال پذیرفته شدگان و خانواده های محترم و ممانعت از تردد بی جهت و سردرگمی این عزیزان در محیط دانشگاه، بخش عمومی ثبت نام از پذیرفته شدگان مقاطع مختلف كه شامل صدور كارت دانشجویی، خوابگاه، خدمات پلیس+۱۰ و غیره می گردد، به صورت مجتمع و در محل سالن تربیت بدنی دانشگاه انجام می پذیرد؛ بدین ترتیب كه مراجعین در ابتدا و طبق برنامه از پیش اعلام شده به دانشكده مربوطه مراجعه نموده و پس از تحویل مدارك مستقیما به سالن تربیت بدنی رجوع می نمایند تا فرآیند ثبت نام تكمیل گردد. همینطور جهت رفاه حال بیشتر دانشجویان عزیز، خدمات كافی نت و كپی در محل سالن تربیت بدنی مستقر شده است تا از تردد بی جهت آنان در سطح شهر ممانعت به عمل آید.
مصری با اشاره به تسهیلات دانشگاه برای دانش آموزان ممتاز كنكور سراسری در مقاطع مختلف، خاطرنشان كرد: در جهت جذب داوطلبین ممتاز آزمون های سراسری به تازگی با ابتكار مجموعه آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه آئین نامه ای جهت جذب دانشجویان ممتاز كنكورهای كارشناسی ارشد و دكتری تصویب و برای اجرا ابلاغ گردیده است. این آئین نامه شامل پرداخت مقرری ثابت ماهانه به مبلغ ۳ و ۵ میلیون ریال به ترتیب برای دانشجویان ارشد و دكتری(به شرطی كه رتبه آنان در كنكور سراسری از ۱۵ درصد ظرفیت كل پذیرفته شدگان دوره روزانه در آن رشته و مقطع پایین تر باشد)، اعطای مجانی خوابگاه دانشجویی(به شرطی كه رتبه آنان در كنكور سراسری از ۲۵ درصد ظرفیت كل پذیرفته شدگان دوره روزانه در آن رشته و مقطع پایین تر باشد) و اولویت دادن به دانشجویان دكتری پذیرفته شده برای استفاده از فرصت های مطالعاتی خارج از كشور می باشد. همینطور برنامه هایی برای جذب دانشجویان نخبه كارشناسی در دست اقدام داریم كه به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.
معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به تسهیلات دانشگاه برای دانشجویان ممتاز مقاطع مختلف تحصیلی و پشتیبانی از دانشجویان استعدادهای درخشان، اظهار داشت: شناسایی و انتخاب دانشجویانی كه مشمول استفاده از آئین نامه ها و دستورالعمل های مربوط به استعدادهای درخشان می باشند، برپایه معدل كل در تمام مقاطع تحصیلی(كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری)، بررسی درخواست های پذیرش بدون آزمون در مقطع كارشناسی ارشد دانشجویان از بین ۱۵ درصد هم ورودی هم رشته و انتخاب آنان برپایه آئین نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم، بررسی درخواست های پذیرش بدون آزمون در مقطع دكتری با بیان آگهی پذیرش بدون آزمون و انتخاب آنان برپایه امتیاز مقاله آئین نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم، عرضه گواهی به دانشجویان و دانش آموختگان استعدادهای درخشان دانشگاه به دانشگاهها و سازمان ها و غیره و عرضه كارت شناسایی استعدادهای درخشان به دانشجویان استعدادهای درخشان از مهمترین این تسهیلات هستند.
مصری با اشاره به برگزاری كلاس های تقویتی در زمینه های آموزش و مكالمه زبان انگلیسی، آموزش تافل، آمادگی آزمون های مختلف ملی و بین المللی زبان انگلیسی بر حسب لزوم و مطابق با درخواست دانشجویان استعدادهای درخشان، افزود: تأیید معرفی نامه دانشجویان دارای استعدادهای درخشان به صندوق رفاه دانشگاه برای دریافت وام تحصیلی، پشتیبانی از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی و مقاله عرضه شده توسط دانشجویان مذكور، انجام و اجرای آئین نامه تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی، اعزام به المپیادهای علمی منطقه ای و كشوری، برگزاری كارگاه های آموزشی و اردوهای فرهنگی و تفریحی برای دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان، حمایت و پشتیبانی جهت شركت دركنفرانس های علمی و پژوهشی ملی و بین المللی، اهدای جوایز نقدی و غیر نقدی به دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان و برگزیدگان المپیادهای علمی، مشاركت و همكاری با بنیاد ملی نخبگان استان اردبیل و تهران در ارزیابی از دانشجویان صاحب استعداد درخشان این دانشگاه در مقاطع مختلف برای دریافت انواع جایزه تحصیلی (آموزشی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی) هم از دیگر تسهیلات ما برای این دانشجویان هستند.
وی با اشاره به برنامه دانشگاه جهت استفاده دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی از فرصت های مطالعاتی داخل و خارج از كشورف خاطرنشان كرد: یكی از مهمترین اهداف این معاونت ارتقای كیفیت دوره های دكتری دانشگاه و افزایش پویایی این دوره ها با توسعه ارتباطات علمی با دانشگاه های معتبر داخل و خارج از كشور است كه در این خصوص تابحال این معاونت برای تمام دانشجویان دكتری كه درخواست فرصت مطالعاتی داده اند اقدام نموده است و از شروع سال ۱۳۹۷ با وجود محدودیت سهمیه، برای متقاضیان حائز شرایط دانشجوی دكتری برای گذراندن فرصت مطالعاتی در كشورهای آلمان، فرانسه، كانادا، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، پرتقال، استرالیا و دانمارك و هم دانشجویان متقاضی فرصت مطالعاتی برای گذراندن فرصت مطالعاتی در دانشگاه های معتبر داخل كشور اقدام شده یا به وزارت علوم معرفی شده اند و برای پذیرش یك نفر دانشجو از دانشگاه های داخل كشور برای گذراندن فرصت مطالعاتی در دانشگاه محقق اردبیلی هم اقدام شده است.
مقالات، كتب و ثبت اختراع دانشجویان و اساتید مورد تشویق و حمایت قرار می گیرند
ابوالفضل بضاعت پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی هم با اشاره به بسته های حمایتی دانشگاه محقق اردبیلی برای مقالات دانشجویان كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری، اظهار داشت: پاداش مقالات دانشجویان كارشناسی، كارشناسی ارشد و دانشجویان دكتری كه از تاریخ فارغ التحصیلی آنان دو سال نگذشته باشد بر مبنای دستورالعمل زیر پرداخت خواهد شد و هر ردیف از مقالات با عنایت به كیفیت آنها افزایش ۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومانی خواهند داشت. مبلغ پاداش مقالات با نمایه ISC سه میلیون ریال، مقالات چاپ شده در Scopus وWOS چهار میلیون ریال و مقالات JCR پنج و نیم تا هشت میلیون ریال خواهد بود.
وی ادامه داد: حمایت و تشویق از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در قالب پرداخت ثبت و اختراعات ملی و بین المللی، پاداش كرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره و پاداش مقالات چاپ شده در مجلات معتبر ملی و بین المللی انجام می گردد و با عنایت به شرایط خاص تالیف كتاب های دانشگاهی، از كتاب های تالیفی دانشجویان هم اكنون حمایت به عمل نمی آید.
بضاعت پور خاطرنشان كرد: برای ثبت و اختراعات ملی و بین المللی دانشجویان در صورتیكه فقط گواهی ثبت اختراع از اداره كل ثبت اختراعات و مالكیت صنعتی داشته باشند مبلغ ۷ میلیون ریال پاداش تعلق می گیرد. در صورتیكه ثبت اختراع دارای تائیدیه از مراجع ذیصلاح و مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت داشته باشد علاوه بر ۷ میلیون ریال ذكر شده، مبلغ ۱۲ میلیون ریال پاداش تعلق می گیرد. برای هر ثبت اختراع كه دارای گواهی و تائیدیه از مراجع معتبر خارج از كشور باشد بر مبنای مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه از ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال پاداش تعلق می گیرد.
تلاش دانشگاه محقق اردبیلی برای اسكان تمامی دانشجویان در خوابگاه های دولتی
عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به خدمات رفاهی قابل عرضه به دانشجویان این دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه محقق اردبیلی حدود ۲۵ خوابگاه دولتی و خودگردان دارد كه به همه دانشجویان اعم از دانشجویان تحصیلات تكمیلی و دانشجویان كارشناسی تعلق می گیرد و حداقل ۴۰ درصد از هزینه خوابگاه های خودگردان به دانشجویان تخفیف داده می شود.
وی با اشاره به اینكه در طول دو سه سال قبل تمامی خوابگاه های برادران و خواهران با صرف هزینه بیش از ۳ میلیارد تومان بازسازی و رنگ آمیزی شده است، اضافه كرد: بیش از ۹۰ درصد منوهای غذایی غذاخوری دانشگاه دو منویی شده و با تغییر برنج مصرفی و افزایش درصد برنج ایرانی كیفیت غذا نسبت به سال های گذشته ارتقا پیدا كرده است و به منظور رفاه دانشجویان، وعده شام و صبحانه خوابگاه های خودگردان، از سال قبل در خوابگاه توزیع می ‎شود.
فنی اصل خاطرنشان كرد: دانشگاه دارای سه سالن ورزشی مجهز (دو سالن ویژه برادران و یك سالن مختص خواهران)، یك زمین چمن فوتبال با پیست دو و میدانی و یك زمین چمن در داخل محوطه اصلی دانشگاه است. همینطور دو زمین چمن مصنوعی بزودی در دانشگاه افتتاح می گردد و در طول سال دوره های مختلف ورزشی(بیش از ۱۲ رشته) به صورت مجانی برای خواهران و برادران برگزار می گردد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: مركز بهداشت دانشگاه هم بسیار فعال بوده و پزشك در طول روز و دندان پزشك دو روز در هفته با تخفیف ویژه برای عرضه خدمت به دانشجویان حضور دارند. بخش مشاوره دانشگاه هم با حضور ۱۸ مشاور در بخش های مختلف اعم از درسی، اخلاقی، دینی و غیره در داخل دانشگاه و داخل خوابگاه های دانشجویی مشغول عرضه خدمات مجانی به دانشجویان هستند.
وی تصریح كرد: تولید بوفه های دانشجویی در تمامی خوابگاه ها، راه اندازی خشك شویی در دو بخش صنعتی و نیمه صنعتی، راه اندازی مركز انتشارات و عرضه خدمات كامپیوتری و بخش های دیگر در فن بازار دانشگاه، راه اندازی پاركینگ دانشجویی و برگزاری نمایشگاه محصولات دانشجویی از دیگر خدمات رفاهی قابل عرضه به دانشجویان است.
فنی اصل اظهار داشت: در جهت كاهش هزینه های زندگی دانشجویان و بهبود وضعیت رفاهی آنان، دانشگاه علاوه بر تجهیز خوابگاه های خودگردان، حدود ۴۰ درصد اجاره بها و سایر هزینه های خوابگاه خودگردان را به دانشجویان تخفیف داده است. امسال هم اجاره بهای ترمی خوابگاه خودگردان بیش از ۷۵۰ هزار تومان است كه حداقل ۳۰۰ هزار تومان به دانشجویان تخفیف داده خواهد شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه افزود: اداره رفاه دانشجویی هم آماده واگذاری حدود بیست نوع وام بر مبنای ضوابط صندوق رفاه دانشجویان به دانشجویان است كه در همین راستا در سال قبل به حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان بیش از ۵۰ میلیارد ریال وام با استفاده از اداره رفاه دانشگاه پرداخت شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر عرضه تسهیلات از جانب صندوق رفاه دانشجویان، صندوق قرض الحسنه دانشجویی برای كمك به دانشجویان نیازمند با كمك خیرین در دانشگاه به راه افتاده است كه در سال قبل به حدود یك هزار نفر از دانشجویان نیازمند كمك مالی بلاعوض و وام قرض الحسنه پرداخت كرده است.
فنی اصل در مورد مشاركت دانشجویان در برنامه های فرهنگی و انجمن های علمی، اظهار داشت: هم اكنون در این معاونت ۶۰ انجمن علمی، بیش از ۶۰ نشریه دانشجویی، ۵ تشكل اسلامی و ۲۳ كانون فرهنگی با مشاركت دانشجویان فعالیت می نمایند و بیش از ۱۶ دوره به صورت مجانی توسط كانون های فرهنگی و هنری برگزار و گواهی های معتبر به دانشجویان عرضه می گردد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برنامه های آتی این معاونت برای عرضه خدمات بهتر به دانشجویان، خاطرنشان كرد: هم اكنون برای احداث دو خوابگاه دولتی برنامه ریزی شده است كه با این وجود در آینده تمامی دانشجویان تحت پوشش خوابگاه های دولتی قرار خواهند گرفت. از طرفی بزودی كار ساخت استخر كه از سال های طولانی برنامه ریزی شده است، آغاز می گردد و در تلاش هستیم تا با مكانیزه كردن تمامی مراحل پخت غذا خدمات بهتری را در غذاخوری های دانشگاه به دانشجویان عرضه دهیم.
دانشگاه علوم پزشكی اردبیل؛ پیشتاز در عرصه پزشكی و درمانی
دانشكده علوم پزشكی اردبیل در سال ۱۳۷۲ در ساختمان مجاور مركز آموزشی درمانی بوعلی تأسیس شد و در رشته های پزشكی، پرستاری و مامایی و علوم آزمایشگاهی دانشجو پذیرش كرد.
این دانشكده اواخر سال ۱۳۷۲ به دانشگاه علوم پزشكی اردبیل ارتقا یافته و با گذشت هر سال به رشته تحصیلی آن اضافه گردید. در سال ۱۳۷۴ دانشگاه علوم پزشكی اردبیل به ساختمانی واقع در خیابان دانشگاه روبروی دریاچه زیبا وتوریستی شورابیل منتقل شد.
دانشگاه علوم پزشكی اردبیل دارای دو مركز تحقیقاتی فعال

قدرت اخوان اكبری رئیس دانشگاه علوم پزشكی اردبیل اظهار داشت: هم اكنون فعالیت های علمی دانشگاه از حوزه های علوم مختلف در ۲۵ رشته تحصیلی در قالب هفت دانشكده شامل پزشكی و پیراپزشكی، داروسازی، دندانپزشكی، بهداشت، پرستاری و مامایی، پرستاری و مامایی مغان، آموزشكده پرستاری مشگین شهر و مجموعه پردیس بین الملل حاصل می گردد.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشكی اردبیل دارای هشت معاونت شامل درمان، توسعه مدیریت و منابع، امور بهداشتی، آموزشی، تحقیقات و فناوری، غذا و دارو، فرهنگی و دانشجویی و اجتماعی می باشد. دو مركز تحقیقاتی عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و بیماریهای گوارش و كبد مراكز تحقیقاتی فعال دانشگاه هستند. چهار مركز آموزشی درمانی، ۱۲ بیمارستان دولتی و خصوصی و هشت شبكه بهداشت و درمان واحد های خدماتی درمانی، بهداشتی دانشگاه در كل استان می باشند.
اخوان اكبری خاطرنشان كرد: دانشگاه علوم پزشكی اردبیل در سال ۱۳۹۷ دارای سه هزار و 398 دانشجو می باشد كه از این تعداد ۱۱۵ نفر در مقطع تحصیلات تكمیلی، ۹۰ نفر در مقطع دستیار بالینی، یك هزار و 267 نفر در مقطع دكتری حرفه ای و مابقی در مقطع كارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
وی ادامه داد: این دانشگاه هم اكنون دارای ۲۲۹ عضو هیأت علمی است كه ۱۰ نفر آنها دارای رتبه استادی و ۳۶ نفر از رتبه علمی دانشیاری برخوردار می باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اردبیل افزود: پروژه طرح جامع دانشگاه در مساحتی حدود ۸۰ هكتار در نظر گرفته شده و فاز اول آن با احداث دانشكده پزشكی و پیراپزشكی و ساختمان ستاد مركزی شروع و سایر پروژه های پیش بینی شده در طرح جامع دانشگاه به تدریج طراحی و به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
دانشجویان؛ آینده سازان ایران اسلامی
استان اردبیل دارای دو دانشگاه دولتی محقق اردبیلی و علوم پزشكی می باشد. البته لازم است این استان دارای دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، فرهنگیان، جامع علمی كاربردی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی هم می باشد كه علی رغم تبلیغات گسترده دانشگاه ها برای جذب حداكثری دانشجو، پذیرفته شدگان و خانواده های ابتدا علاقمند حضور در دانشگاه های دولتی و تحصیل به صورت روزانه هستند و در ادامه هم در صورت عدم داشتن شرایط لازم برای حضور در این دو دانشگاه، به سایر دانشگاه های استان رجوع می نمایند.
گزارش از: علی انوار، خبرنگار ایسنا، منطقه اردبیل
1397/06/26
13:55:26
5.0 / 5
5099
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما