توسط موسسه پلی تكنیك لوزان محقق شد

كنترل پهپاد بدون ریموت و با حركت بدن!

كنترل پهپاد بدون ریموت و با حركت بدن! این با من: محققان ˮموسسه پلی تكنیك لوزانˮ روش جدیدی برای كنترل پهپادها با استفاده از حركات بدن ابداع نموده اند كه ادعا می كنند كارآمدتر از استفاده از ریموت هدایت پهپاد است.به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اگر تاكنون به استفاده از حركات بدن خود برای انجام یك بازی كامپیوتری فكر كرده اید، اكنون در زمینه هدایت پهپادها به واقعیت پیوسته است.

محققان در سوئیس كشف كرده اند كه استفاده از بالا تنه بدن برای كنترل یك پهپاد بسیار مؤثرتر از استفاده از یك ریموت است.

تیم "موسسه پلی تكنیك لوزان"(EPFL) حركات بدن و فعالیت عضلانی 17 نفر را تحت نظارت قرار داد كه هر كدام دارای 19 نشانگر در سراسر بدنشان بودند.

پس از آن، شركت كنندگان حركات یك پهپاد مجازی را با استفاده از محیط شبیه سازی شده در عینك واقعیت مجازی دنبال كردند.

دانشمندان با مشاهده الگوهای حركتی دریافتند كه تنها چهار نشانگر واقع در بالا تنه بدن برای كنترل و هدایت یك پهپاد در یك مسیر دارای مانع كافی است و این روش در دو فاكتور دقت و قابلیت اطمینان، نسبت به هدایت پهپاد با استفاده از ریموت پیشی گرفت.

"جنیفر میلبرت" نویسنده اصلی این مطالعه از آزمایشگاه "مهندسی اعصاب ترانزینت"((Transient Neuroengineering در EPFL اظهار داشت: استفاده از تنه به شما این احساس را می دهد كه شما واقعا در حال پرواز هستید. از جانب دیگر، ریموت های رایج با وجود اینكه طراحی ساده ای دارند، اما استفاده از آنها به منظور كنترل دقیق در فاصله دور، می تواند چالش برانگیز باشد.

چالش بعدی گروه، توسعه یك فناوری پوشیدنی و كاملا مستقل است. ضمن اینكه برنامه های كاربردی زیادی را می توان برای این فناوری متصور بود.

توانایی كنترل و هدایت پهپاد با تنه بدن و در حالیكه سر، اندام، دست ها و پاهای شما آزاد است و می توان دیگر كارها را انجام داد، یك پیشرفت عمده در زمینه بازی های ویدیویی، كنترل پهپادها و حتی هواپیماهای آینده است.
1397/04/27
13:36:57
5.0 / 5
4947
تگهای خبر: فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما