بررسی فیزیك ذرات با نسخه ارتقا یافته شتاب دهنده ذره ای

بررسی فیزیك ذرات با نسخه ارتقا یافته شتاب دهنده ذره ای این با من: پژوهشگران در نظر دارند با ارتقای یك شتاب دهنده ذره ای، مدل استاندارد فیزیك ذرات را بررسی كنند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، "برخورددهنده هادرونی بزرگ" (LHC) سازمان تحقیقاتی "سرن" (CERN) در سوئیس، بزرگترین و قدرتمندترین شتاب دهنده ذرات است كه اكنون، مراحل ارتقای خویش را می گذراند.
LHC، با برخورد سریع ذرات تلاش دارد چگونگی واكنش آنها را بررسی و قوانین بنیادین طبیعت را درك كند. نسخه ارتقا یافته این ابزار موسوم به "HL-LHC"، میزان برخوردهای ذرات درون LHC را تا پنج برابر افزایش خواهد داد.


در این پروژه، برای افزایش احتمال برخوردهای مورد نظر، یك سخت افزار و آهن رباهای جدید و قدرتمندی كه می توانند پرتوهای ذره را در یك ناحیه كوچك تر متمركز كنند، به LHC اضافه خواهند شد.
هف از این ارتقا، افزایش داده های ثبت شده توسط LHC است. این ابزار می تواند در هر ثانیه، تا یك میلیارد برخورد پروتون با پروتون را تولید كند اما ارتقای آن، این میزان را كه فیزیك دانان به آن، "توان تابشی" (luminosity) می گویند، افزایش خواهد داد.
این اصلاح، امكان تجمع داده ها را تا 10 برابر بالا می برد و این موضوع، به دانشمندان كمك می نماید پدیده های فیزیكی نادرتری را بررسی كنند و اندازه گیری های دقیق تری عرضه كنند.


"گوین دیویس"(Gavin Davies)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: دیدن سرعت گردآوری این پروژه، بسیار هیجان انگیز بود. مجموعه بزرگتر داده ها، امكان درك جهان وابسته به پدیده های اتمی در مراحل بعد و توضیح بعضی از عمیق ترین اسرار این جهان را فراهم خواهد نمود.
این پروژه از روز جمعه با كارهای عمرانی سنگینی در دو جایگاه LHC واقع در سوئیس و فرانسه شروع شده است.1397/03/27
14:48:36
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما