تولید فناوری های جدید دارویی با سلول درمانی، اعطای مجوز تولید برای 2 محصول درحوزه پزشكی بازساختی

تولید فناوری های جدید دارویی با سلول درمانی، اعطای مجوز تولید برای 2 محصول درحوزه پزشكی بازساختی این با من: مدیر مركز توسعه فناوری محصولات پیشرفته سلولی رویان با اشاره به اینكه دو محصول از محصولات پزشكی بازساختی تا كنون موفق به دریافت مجوز تولید شده اند، اظهار داشت: تعداد زیادی از محصولات در این حوزه هم در حال دریافت مجوز هستند كه بزودی وارد بازار می شوند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، دكتر انسیه حاجی زاده امروز در مراسم افتتاحیه مركز توسعه فناوری محصولات پیشرفته سلولی رویان در پژوهشگاه رویان، اظهار نمود: طی دو دهه اخیر محققان و پژوهشگران رویان در كشور كوشیده اند و توانسته اند علمی را توسعه دهند كه هم اكنون كاربردی شده است.

وی ادامه داد: محصولات حوزه پزشكی بازساختی با هدف ترمیم، بازسازی و جایگزینی سلول های از دست رفته بر اثر بیماری، پیری و سوانح با سلول های زنده انجام می گیرد و هم اكنون یكی از زمینه های مورد توجه در كشور ما و سایر كشورها است.

وی با اشاره به اینكه در سالهای اخیر تحولات عظیمی در صنعت داروسازی انجام شده، اظهار داشت: پزشكی بازساختی در سه دسته سلول درمانی، ژن درمانی و مهندسی بافت قرار می گیرد و هم اكنون این حوزه به یك صنعت دارویی تبدیل گشته كه بر پایه محصولات زنده وارد بازار می گردد و رشد بازار جهانی محصولات در حوزه پزشكی بازساختی نویدبخش بزرگی است.
مدیر مركز توسعه فناوری محصولات پیشرفته سلولی رویان با اشاره به اینكه به دلیل فراهم شدن زیرساخت هایی برای توسعه پزشكی بازساختی، درصدد آمدیم تا همگام با كشورهای دیگر، مركز توسعه فناوری محصولات پیشرفته سلولی را راه اندازی نماییم، اضافه كرد: هم اكنون ۴۰ محصول در سطح دنیا برای سلول درمانی وارد بازار شده است كه ۶۰ درصد این محصولات در حوزه سلول درمانی، ۲۷ درصد در حوزه مهندسی بافت و مابقی آن در حوزه ژن درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
حاجی زاده با اشاره به اینكه بیشترین محصولات پزشكی بازساختی برای بیماری های پوستی و اسكلتی- عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد، خاطرنشان كرد: هم اكنون در كشور ما دو محصول توسط دو شركت دانش بنیان تولید شده و مجوزهایی برای ورود آن به بازار صادر گردیده است.
وی تاكید كرد: تعداد زیادی از محصولات در حوزه پزشكی بازساختی در حال دریافت مجوز هستند كه بزودی وارد بازار می شوند.
مدیر مركز توسعه فناوری محصولات پیشرفته سلولی رویان اضافه كرد: در این مركز آزمایشگاه هایی برای كنترل كیفیت محصولاتی كه در حوزه پزشكی بازساختی تولید می شوند، وجود دارد.1397/02/24
13:39:41
5.0 / 5
4807
تگهای خبر: پژوهش , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما