رئیس دانشگاه تهران تاكید كرد

نقش موثر دانش آموختگان دانشگاه تهران در توسعه كشور

نقش موثر دانش آموختگان دانشگاه تهران در توسعه كشور این با من: رییس دانشگاه تهران نقش دانش آموختگان این دانشگاه در توسعه كشور را بی بدلیل توصیف كرد و اظهار داشت: دلیل و بهانه مشكلات،  كمبود اعتبارات و... به هیچ وجه نمی تواند پاسخ گوی ضعف ما باشد. ازاین رو باید با روحیه جهادی و مشاركت بیشتر در توسعه كشور گام برداریم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر محمود نیلی احمدآبادی در دومین جشن دانش آموختگی متمركز دانشگاه تهران، ضمن بیان این مطلب اضافه كرد: برای دانشگاه تهران دو مراسم اهمیت ویژه ای دارد، یكی مراسم ورود نودانشجویان و دیگری مراسم دانش آموختگان؛ مراسم نودانشجویان یعنی پیوستن جوانان نخبه، با استعداد و با انگیزه به دانشگاه تهران، یعنی خون جدید در رگ دانشگاه و مراسم دانش آموختگی یعنی به ثمر رسیدن زحمات و كوشش های آن نو دانشجویانی كه امروز شاهد آن هستیم.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: دانش آموختگان دانشگاه تهران یعنی محصول همه كوشش های همكاران من در دانشگاه، پشتیبانی های والدین و تلاشی كه دانشجویان انجام دادند. در واقع مراسم دانش آموختگی یعنی تزریق دانایی و توانایی به جامعه؛ نگاه كنید به موفقیت های ایران، اجازه بدهید كه وجه مثبت شرایط گذشته و امروز ایران را ببینیم. اگر دانش آموختگان دانشگاه تهران را از فعالیت ها و دستاوردهای كشور حذف كنید، خیلی چیز زیادی نمی ماند.
وی تصریح كرد: البته رخدادها و توسعه كشور مرهون همه جوانان، همه مردم ایران و همه فارغ التحصیلان است ولی به علت سابقه و عظمت دانشگاه تهران، بطور قطع نقش دانش آموختگان دانشگاه تهران بی بدیل است. كافی است تاریخ را مرور نماییم و به جای اینكه لیستی از مشكلات را جلوی خودمان بنویسیم، در كنار آن لیستی از موفقیت ها و دستاوردها را هم بنویسیم.
رییس دانشگاه تهران اظهار داشت: یكی از مشخصه های جوانان بخصوص دانشجویان، روحیه انتقادی آنها است. هیچ چیز را كامل نمی بینند و همیشه معتقدند یك جای كار كسری دارد. كه البته این روحیه باعث می گردد معلم، استاد، كارمند، سیاستمدار و مدیر دقیق تر كار كند و پاسخ گوی انتقادها باشد.
دكتر نیلی همینطور روحیه انتقادی یعنی نقادی منصفانه و منطقی یكی از مشخصه های كارآفرینی است، خواند و اظهار نمود: امروز شما دانش آموختگان تغییر جایگاه می دهید، ممكن است بعضی از شما در جایگاه استادی قرار بگیرید و برخی دیگر در جایگاه یك مدیر، مهندس و یا معلم قرار بگیرید؛ از شما خواهش می كنم كه فهرستی از انتقاداتی كه در زمان دانشجویی و دانش آموزی داشتید تهیه كنید و ببینید چقدر از آن ها درست و بجا بوده و تلاش كنید در جایگاهی كه قرار می گیرید آن ها را تكرار نكنید.
به قول وی، دلیل و بهانه مشكلات، كمبود اعتبارات و... به هیچ وجه نمی تواند پاسخ گوی ضعف ما باشد پس اگر هر كدام از ما تلاش نماییم آنچه را كه نمی پسندیدیم را در نظر داشته باشیم و امروز به گونه ای عمل نماییم كه دیگران بپسندند، بطور قطع كشور در جهت اصلاح و صحیح پیش خواهد رفت.
رییس دانشگاه تهران تصریح كرد: كشور بطور قطع مشكلاتی دارد، خیلی از شما می گویید كار ندارید البته می دانم كه خیلی از دانشجویان ما به صورت پاره وقت مشغول كار هستند اما امیدوارم با روحیه و توانایی ای كه شما دارید بتوانید كشور را بهتر از آنچه نسل فعلی و گذشته ساخته، بسازید.
دكتر نیلی اظهار داشت: دانش آموختگان یكی از مهم ترین سرمایه های هر دانشگاهی هستند، اگر سایت دانشگاه های دنیا را باز كنید در كنار اطلاعات كلی، اطلاعات دانش آموختگان برتر آن دانشگاه هم هست یعنی یكی از معیارهای برتر بودن در دنیا، كیفیت و جایگاه دانش آموختگان آن دانشگاه است.
در ادامه مراسم، دكتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، اظهار داشت: دانش آموخته دانشگاه تهران بودن افتخار بزرگی است اما افتخار كاملی نیست؛ این افتخار وقتی كامل می گردد كه شما در جامعه با دستان پرتوان خودتان بتوانید بعنوان نماینده دانشگاه تهران اثرگذار باشید و آینده كشور به نام و دستان شما رقم بخورد كه من مطمئنم بخش عمده ای از دانش آموختگان دانشگاه تهران چنین نقشی را در آینده به عهده خواهند گرفت.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: نخستین نشست ستاد برگزاری این جشن حدود 5 ماه پیش برگزار گردید و از آن زمان تاكنون، همكاران من در تلاش بوده اند كه امروز، یك روز خوب و به یاد ماندنی برای شما باشد. البته همانطور كه طی اطلاعیه ای اعلام و عذرخواهی كردیم، به علت شرایط جوی مجبور به تغییر مكان جشن شدیم؛ از همه شما و والدین گرامی بابت زحمتی كه از این بابت پیش آمد عذرخواهی می كنم.1397/02/23
15:00:24
5.0 / 5
4620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما