وزیر علوم:

مطالبات قانونی دانشجویان دكتری پیگیری می گردد

مطالبات قانونی دانشجویان دكتری پیگیری می گردد این با من: وزیر علوم در دیدار با نمایندگان كمپین مطالبات دانشجویان دكتری، اعلام نمود: مطالبات قانونی دانشجویان دكتری در چارچوب قوانین و مقررات پیگیری می گردد.به گزارش این با من به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، در دیدار با نمایندگان كمپین مطالبات دانشجویان دكتری تصریح كرد: مطالبات قانونی دانشجویان دكتری در چارچوب قوانین و مقررات پیگیری می گردد.
وی در پاسخ به درخواست یكی از دانشجویان حاضر در خصوص ضرورت كاهش پذیرش دانشجو در مقطع دكتری تصریح كرد: نحوه و ضوابط پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف همچون مقطع دكتری در شورای سنجش وزارت علوم بررسی و تصویب می گردد و میزان این پذیرش با عنایت به مقتضیات و تقاضاهای دانشگاه ها و انجام كار كارشناسی در این زمینه صورت می گیرد.
وزیر علوم با اشاره به اینكه مسئولان وزارت علوم در جهت اعتلای علمی كشور و جایگاه فارغ التحصیلان دانشگاهی، تمام توان خویش را به كار می گیرند، اظهار داشت: این انتقاد كه چرا دانشگاه از داوطلبان تحصیل در دوره های دكتری تعهد حضور تمام وقت در دانشگاه می گیرد، مطابق قوانین و مصوبات در حوزه آموزش عالی است. هنگام ثبت نام این مورد به دانشجو اعلام می گردد و اینگونه نیست كه بعد از ورود به دانشگاه این مساله اعلام شود.
غلامی اضافه كرد: البته در اینكه باید به روشی اندیشیده شود كه درآمد دانشجوی دكتری برای اشتغال، امرار معاش و آسودگی بیشتر در علم آموزی و انجام امور پژوهشی در جهت حل معضلات جامعه افزایش یابد، امر دیگری است كه باید بررسی شود و راهكاری برای آن یافت.
وزیر علوم با اشاره به اینكه باید میان احقاق حقوق و بر آورده كردن انتظارات تفاوت قائل شد، اظهار داشت: هدف اصلی ما كمك همه جانبه به شماست و شما باید در دفاع از مطالبات قانونی خود به نحوی عمل كنید كه بتوان در مراكز قانونی و تصمیم گیری از این موارد دفاع كرد.
غلامی در انتها با اشاره به اینكه تیم كاری وزارت علوم از ابتدای سال آینده برای بودجه سال ۱۳۹۸ آموزش عالی كشور برنامه ریزی می كنند، اظهار داشت: امسال به دلیل محدودیت زمانی نتوانستیم خیلی از موارد را در بودجه سال آینده به نحو احسن تنظیم نماییم ولی برای سال ۹۸ مواردی از قبیل مطالبات دانشجویی، اعضای هیات علمی و سایر موارد این چنینی را با صرف زمان مناسب و برگزاری جلسات كارشناسی تخصصی به بهترین نحو اجرا می نماییم.
نمایندگان كمپین مطالبات دانشجویان دكتری در این نشست، افزایش تسهیلات رفاهی برای دانشجویان دكتری، افزایش سنوات مجاز استفاده از خدمات رفاهی و خوابگاهی، تولید بستری مناسب تحصیل و پژوهش با كوشش برای جذب منابع مالی مختص دانشجویان دكتری، افزایش سنوات تحصیلی، كاهش پذیرش دانشجوی دكتری و برنامه ریزی برای اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دكتری را از مهمترین درخواست های خود عنوان كردند.

1396/12/12
23:24:02
5.0 / 5
4947
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , دانشجو , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما