ستاری مطرح كرد؛

تعریف پروژه های علمی مشترك از اولویت های همكاری ایران با بنیاد علمی اكو

تعریف پروژه های علمی مشترك از اولویت های همكاری ایران با بنیاد علمی اكو این با من: معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های بالای ایران در حوزه فناوری، تعریف پروژه های علمی مشترك را همچون اولویت همكاری با بنیاد علمی اكو برشمرد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری در جلسه دیدار با پروفسور منظور حسین سومرو رییس بنیاد علمی اكو، تصریح كرد: تربیت نیروی انسانی متخصص و انتقال تجربیات در حوزه فناوری همچون موضوعاتی است كه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران می تواند به نتایج مثبتی منجر شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با اشاره به گذار ایران از اقتصاد مبتنی بر منابع به سمت اقتصاد دانش بنیان، نقش دانشگاه ها و استارتاپ ها را در فعالیت های اقتصادی كشور بسیار مهم دانست و همكاری با دیگر سازمان های علمی بین المللی را هم همراستا با اولویت های كشور به منظور فراهم آوردن اكوسیستم جدید اقتصادی عنوان نمود.

وی با عرضه گزارشی از سوابق همكاری با بنیادهای علمی دیگر كشورها همچون روسیه، چین و مجارستان، به صندوق های مالی مشترك برای حمایت از پروژه های همكاری مشترك اشاره كرد و اظهار داشت: این فرآیند می تواند با بنیاد علمی اكو هم صورت گیرد.

بنیاد علمی اكو متشكل از 10 عضو شامل ایران، پاكستان، تركیه، قزاقستان، آذربایجان، ازبكستان، تركمنستان، تاجیكستان، قرقیزستان و افغانستان و مقر اصلی آن در اسلام آباد پاكستان است.1396/09/20
01:46:00
5.0 / 5
5035
تگهای خبر: علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما