معاون اداری و مالی دانشگاه تهران عنوان كرد؛

پیشنهاد تشكیل معاونت رفاهی در دانشگاه

پیشنهاد تشكیل معاونت رفاهی در دانشگاه به گزارش این با من معاون اداری و مالی دانشگاه تهران با عنوان اینكه باتوجه به اهمیت بخش رفاهی حتی ما پیشنهاد تشكیل معاونت رفاهی در دانشگاه را ارائه دادیم، اظهار داشت: اهمیت اداره رفاه بر هیچكس پوشیده نیست و مسئولان این امر وظیفه بسیار سنگینی بر دوش دارند كه می توانند منشأ خدمات بسیار ارزشمندی برای پرسنل دانشگاه باشند و در این راه مدیران هم حمایت خواهند كرد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر یزدانی در اولین نشست هم اندیشی مدیران رفاهی دانشگاه های سطح یك كشور، كه در سالن شورا سازمان مركزی دانشگاه تهران برگزارشد، در سخنانی با اشاره به نشست های مختلف مسئولان دانشگاه های سطح یك كشور در زمینه های گوناگون این جلسات را مثبت ارزیابی كرد و آن را راه كاری برای تبادل نظرات و تجربیات بین دانشگاه ها توصیف كرد.
وی با مهم برشمردن بخش رفاهی اظهار داشت: «بخش رفاهی دارای اهمیت ویژه ای است و یكی از دغدغه های اینجانب از زمان پذیرش مسئولیت معاونت اداری و مالی احیاء اداره رفاه در دانشگاه تهران بوده است».
معاون اداری و مالی دانشگاه تهران با اشاره به اینكه خدمات و تلاش هایی كه در اداره رفاه انجام می گردد متصل به تمامی پرسنل دانشگاه است، اضافه كرد: «اداره رفاه در تمامی زمینه ها می تواند وارد شود و با عنایت به اینكه هم اكنون شرایط كشور خاص است و مردم كشور و بالطبع پرسنل دانشگاه با محدودیت هایی مواجه اند در دانشگاه افراد زیادی هستند كه نیاز به كمك دارند اما اظهار نمی كنند و این كار مسئولان رفاهی است كه آن ها را مورد شناسایی قرار دهند».
وی هدف از تشكیل این نشست را عرضه پیشنهاد و تبادل نظر واحدهای رفاهی دانشگاه های مختلف برشمرد و خاطرنشان كرد: «با توجه به اینكه هر دانشگاهی مدل خاص خویش را دنبال می كند و سیاست یكسانی وجود ندارد برای تولید هماهنگی، هم اندیشی، هم فكری و دستیابی به راهكار مناسب در آخرین جلسه معاونان اداری و مالی دانشگاه ها پیشنهاد برگزاری نشست مدیران رفاهی مطرح شد».
دكتر یزدانی با تاكید بر اینكه مكانیزه و هوشمندسازی باید گسترش پیدا كند، اظهار داشت: «اطلاع رسانی با نامه باید كنار گذاشته شود. اگر یك كانال ارتباطی با وزارتخانه و هم چنین بین دانشگاه ها در زمینه رفاهی فراهم گردد می تواند در جهت تسریع این امر راه گشا و كمك رسان باشد».
وی در ادامه با اشاره به اینكه وضعیت اقتصادی كشور به گونه ای است كه دانشگاه ها دیگر نمی توانند در جاهای مختلف هتل و یا زائرسرا خریداری كنند، اضافه كرد: «اقتصاد مقاومتی می گوید كه باید به اندازه و درست مصرف كنیم باید. هزینه ها حداقل شود و با كمترین هزینه بتوانیم بهترین امكانات را عرضه دهیم كه یكی از طریق كارها در این زمینه انعقاد قرارداد با بخش خصوص است».
مهندس محمد علی گودرزی، مدیریت رفاه دانشگاه تهران درابتدای این نشست ضمن خوش آمد گویی و تبریك فرارسیدن آغاز امامت امام زمان (عج) اظهار داشت: «دانشگاه های سطح یك كشور در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی، دانشجویی و سایر حوزه ها همكاری های مشتركی دارند كه در آخرین جلسه معاونین اداری و مالی تصمیم گرفته شد تا نشست مدیران رفاهی دانشگاه های سطح یك كشور توسط دانشگاه تهران برگزار شود».
وی آشنایی با فعالیت ها و عملكردهای بخش های رفاهی دانشگاه های سطح یك، تبادل اطلاعات بین مجموعه های دانشگاه های برتر، انتقال تجربیات و دانش در حوزه های رفاهی، به اشتراك گذاشتن امكانات و منابع مشترك دانشگاه ها با هدف هم افزایی و توسعه امكانات و خدمات را از جمله اهدف برگزاری این نشست برشمرد.
مدیریت رفاه دانشگاه تهران تصریح كرد: «آشنایی با مسایل و مشكلات بخش های رفاهی و بررسی راه های حل این مشكلات از دیگر اهداف این نشست است كه با عنایت به محدودیت منابع ابتدا باید یك اولویت بندی در نظر گرفته شود وبعد به سمت ایجاد، شناسایی و خلق منابع پایدار رفاهی حركت كرد».
مهندس گودرزی هم چنین استفاده از ظرفیت های قانونی، مانند برنامه پنج ساله ششم كشور را بعنوان هدفی توصیف كرد كه می تواند در حوزه های رفاهی فرصت های قانونی را در اختیار دانشگاه ها قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مهندس حبیب سنگتراش، دبیر ستاد رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، هم در این نشست به تشریح گزارش فعالیت شش ماه اخیر وزارت علوم در حیطه كارهای رفاهی كه برای دانشگاه های كل كشور صورت گرفته است پرداخت. هم چنین در ادامه نشست بحث و تبادل نظر و عرضه پیشنهادها از سوی مدیران رفاهی دانشگاه های سطح یك كشورانجام گرفت. 

1396/09/08
22:14:10
5.0 / 5
5042
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما