بر اساس تفاهم نامه همكاری پارك فناوری تهران و فرابورس؛

راه اندازی دفتر فرابورس در دانشگاه تهران

راه اندازی دفتر فرابورس در دانشگاه تهران به گزارش این با من تفاهم نامه همكاری بین پارك علم و فناوری دانشگاه تهران و فرابورس در دانشگاه تهران به امضا رسید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، این تفاهم نامه با حضور دكتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و دكتر شاهپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بین پارك علم فناوری دانشگاه تهران و فرابورس ایران و با هدف همكاری در زمینه های علمی- پژوهشی با در نظر گرفتن تمام امكانات و توانایی های طرفین در زمینه امور مربوط به حوزه فرابورس، سرمایه گذاری و تجاری سازی محصولات فناورانه به امضا رسید.
دكتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در جلسه انعقاد تفاهم نامه اظهار نمود: اگر بخواهیم آینده كشور را تصور كنیم باید ببینیم كه داشته هایمان در چه چیزهایی است. همه پذیرفته ایم كه دانش، پایه توسعه است، اما این باور و احساس را باید به یك باور قلبی برسانیم كه به نظر می آید هنوز فاصله زیادی با این وضعیت داریم.
وی بزرگ ترین سرمایه ملت را جوانان تحصیل كرده و پژوهشگران برشمرد و اظهار داشت: یكی از موفقیت های جمهوری اسلامی ایران موقعیت علمی آن و شناختی است كه دنیا از دانش آموختگان ما داردو به راحتی آنچه كه در ایران پرورش یافته در جهان جای خویش را باز كرده است و یكی از سفیران و پیام آوران كشور ما همین دانش آموختگان هستند.
رئیس دانشگاه تهران تصریح كرد: دانشگاه تهران به عنوان قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه كشور فعالیت های خویش را به نیازهای جامعه و اقتصاد دانش بنیان گره می زند. تفكر ما بر این است كه اگر این ظرفیت دانشگاهیان در خدمت جامعه قرار نگیرد، راه حل دیگری برای توسعه كشور نخواهیم یافت.
دكتر نیلی احمدآبادی با اشاره به اینكه طرح شهر دانش كاملاً از سوی دولت و نهادها پذیرفته شده است، اضافه كرد: دانشگاه تهران به عنوان دانشگاهی كه نخستین پارك علم و فناوری دانشگاهی را تأسیس كرده است كه با توسعه شهر دانش عمده فضای آن به پارك و علم و فناوری اختصاص خواهد یافت، موقعیت ویژه ای دارد و شهر دانش آن اكوسیستم شهر تهران را تغییر خواهد داد.
رئیس دانشگاه تهران عنوان كرد: نكته بسیار مهم دیگر اتصال به بازار و شبكه های جهانی است. علاوه بر آن صندوق VC در دانشگاه تهران راه اندازی شده است كه معاونت سرمایه گذاری و توسعه وظیفه دارد كه آنچه را كه در دانشگاه است، در كنار پارك تبدیل به سرمایه كند.
وی در انتها اظهار داشت: بورس امروز به جای اینكه به شركت های سود ده مشخص بپردازد، می خواهد وارد اقیانوسی شود كه آن را كشف كند و از این اقیانوس به جامعه و كشور ثروت تقدیم كند. ده هزار دانشجوی دكتری عدد كمی نیست. این سرمایه بزرگ منابع انسانی و دانش به سمت جامعه در حال حركت است كه اتصال متقابل ما و فرابورس توانمندی ها را افزایش خواهد داد.
دكتر شاهپورمحمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هم با اشاره به اینكه زمان خرید و فروش و قیمت گذاری ثروت های زیرزمینی تمام شده است و امروز ما باید دانش را خریداری كنیم، اظهار داشت: تفكر من بر این است كه زمان و عمر مهم ترین چیزی كه در اختیار انسان ها است و ارزش آن با تحصیلاتی كه افراد می كنند در ارتباط است.
وی تصریح كرد: وقتی اظهار می كنیم ده هزار نفر دانشجوی دكتری در دانشگاه تهران است، اشاره به یك پتانسیل بزرگی داریم كه اگر نتوانیم در نوآوری و بهره وری برای كشورمان كاری انجام دهیم، عقب خواهیم ماند و اگر بورس های ما مبتنی بر خلق ارزش قیمت سهامشان تعیین نشود، حتماً مسائل عدیده ای بروز خواهد نمود.
دكتر محمدی با اشاره به اینكه تقویت رابطه بین بازار سرمایه و دانشگاه از جمله كارهایی است كه باید صورت گیرد، عنوان كرد: این مسئله از چند جهت مهم است؛ یكی اینكه ما به بسترهای فناوری نیاز داریم كه در داخل می تواند از این طریق تأمین شود. در كشور ما هم اكنون امكان تولید در همه زمینه ها فراهم است كه امیدواریم از توان دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی كشور بتوانیم استفاده كنیم.
وی اضافه كرد: دومین خاصیت این است كه قیمت گذاری فناوری و دانش را یاد بگیریم و بازار سرمایه جایی است كه عرضه و تقاضا قیمت دانش را تعیین می كند. همین به دانشجوی دكتری و استادان ما انگیزه می دهد كه دانش تولید كنند. باید بازار سرمایه معرفی و فرهنگ سازی شود و برای این منظور بهترین مكان دانشگاه ها هستند.
راه اندازی دفتر فرابورس در دانشگاه، همكاری در حوزه های آموزشی و ارتقای دانش تخصصی مربوط به فعالیت های فرابورس، راه اندازی و مدیریت اتاق سرمایه، راه اندازی تالار منطقه ای فرابورس در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران و.... از جمله مفاد این تفاهم نامه است.


 

1396/08/21
21:38:21
5.0 / 5
4696
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما