روش جدید درمان زردی نوزاد

روش جدید درمان زردی نوزاد به گزارش این با من محققان در آزمایشگاه های علوم مواد و فناوری فدرال سوئیس (Empa) موفق به توسعه یك پارچه نورانی جدید شده اند كه می تواند برای تولید لباس خواب نوزاد استفاده گردد و كودكان مبتلا به زردی را در نور احاطه كند.به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از لینكف، كودكان مبتلا به زردی می بایست زمان زیادی را در یك "انكوباتور" نورانی بگذرانند كه این امر برای هیچ خانواده ای مطلوب نیست زیرا كودك باید از والدین دور شود و وقت خویش را در یك جعبه شیشه ای صرف كند.

محققان Empa، با توسعه این فناوری جدید مشكل والدین را برطرف كرده اند.

آنها برای تولید این فناوری جدید فیبرهای نوری كه از رشته معمولی پهن تر نیستند را در پارچه های سنتی تعبیه كردند.

این كار استفاده از آن را آسان كرده و مانند لباس های دیگر كودك، احساس راحتی را منتقل می كند و همینطور برای والدینی كه در طول درمان كودكانشان از آن استفاده می كنند طبیعی است.

از آنجایی كه در این لباس از چراغ های ال ای دی كم قدرت به عنوان منبع نور استفاده می شود، باتری های كوچك برای نیرو دهی به آن ها كافی است. این به این مفهوم است كه لباس به منبع دیگری برای شارژ نیاز ندارد.

در این فناوری فیبرهای نوری به آرامی و با دقت خم می شوند و از خمیدگی ها نور به بیرون راه پیدا می كند.

این فیبرها در صورت خم نشدن هم نور را از یك طرف به طرف دیگر انتقال می دهند.

یرقان یا زردی (Icterus یا Jaundice) به مفهوم تغییر رنگ و زرد شدن پوست، صلبیه چشم و غشاهای مخاطی ناشی از بالا رفتن بیلی روبین خون بوده كه زردی نوزادی ناشی از بالا رفتن بیلی روبین مستقیم یا غیرمستقیم است.

 

1396/08/12
20:04:03
5.0 / 5
5770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما