تشكلهای دانشجویی مطرح كردند؛

ضرورت توجه به کمبود ظرفیت خوابگاه

ضرورت توجه به کمبود ظرفیت خوابگاه دبیر کل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: کمبود ظرفیت خوابگاه و همین طور هزینه بالای تست کرونا همچون مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.به گزارش این با من به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همزمان با سفر رییس جمهور و هیأت دولت به استان هرمزگان دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز در سفری یک روزه به بندرعباس از بخش های مختلف حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بازدید کرد و در نشستی صمیمی با نهادهای دانشجویی و فعالان فرهنگی حضور یافت.
پیش از صحبت های معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت نمایندگان تشکل ها و کانون ها به گفتگو پرداختند.
حسین فرح دبیر کانون های فرهنگی در این جلسه به دو نکته اشاره نمود و اظهار داشت: تامین زیرساخت ها کار دشواری است، کار زیرساختی به یک قرارگاه نیاز دارد و با مسئولیت شش ماهه یا یک ساله نمی گردد آنرا تمام کرد و به توجه مسئولان نیازمند است.
فرح افزود: کارهای جهادی را باید هدفمند نماییم یعنی یک شروع و اختتام مشخص داشته باشد و اردوها باید بتوانند هدفمند به نتیجه برسند.
تشکل های دانشجویی بستری انسان ساز برای آینده کشور هستند
دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به این نکته که تشکل های دانشجویی یعنی بستری انسان ساز برای آینده کشور، اظهار داشت: ما یک دانشکده برای سیستم سلامت تشکیل داده ایم و معضلات و مسائل سیستم سلامت را پیگیری علمی می نماییم.
شاهدی زاده خواهان توجه علمی به مؤلفه های مردم سالاری شد و افزود: در دانشگاه شفافیت کامل بودجه دانشگاه، نظارت دانشجو بر کارهای دانشگاه و نزدیک بودن دانشجویان به مسئولین دانشگاه، جدا کردن اداره تشکل ها و نشریات اهمیت بالایی دارد.
خاکی نهاد دانشجوی پزشکی نماینده انجمن اسلامی نیز پیشنهاد نمود که یک پویش پژوهشی در زمینه فرهنگی متشکل از دانشجویان فعال و هیئت علمی اجرا شود.
محمدی نماینده انجمن اسلامی نیز بر توجه بیشتر به طرح جوانی جمعیت و جدا شدن بودجه فرهنگی و اجتماعی اصرار کرد.
نا عدالتی بین دانشگاه های تیپ ۱، ۲، ۳
علی بارانی دبیر کل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: برای ساخت زمین چمن و وسایل هوازی برای سالن بدنسازی باید بودجه اختصاص داده شود. بحث غذا و توسعه تجهیزات ناوگان نقلیه نیز وجود دارد. کمبود ظرفیت خوابگاه و همین طور هزینه بالای تست کرونا نیز همچون مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
بارانی اضافه کرد: تخصیص بودجه بین دانشگاه های علوم پزشکی تی پ۳، ۲، ۱ بسیار متفاوت و ناعادلانه است.
علیرضا اندرزیان، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز گفت: بودجه فرهنگی دانشگاه عملاً خیلی کم هست. تشکیلات ما دفتر یا مکانی مانند سایر دانشگاه ها ندارد. درباب بحث واکسیناسیون کووید دانشجویان با اراده قوی کار کردند و وقتشان را گذاشتند اما هیچ حقوقی دریافت نکردند که این مشکل به مسئولان برمی گردد نه ما که نماینده ای از جانب دانشجویان هستیم.
علی مصلح نماینده نشریات دانشجویی اظهار داشت: تقریباً ۲۰-۳۰ نشریه در کل دانشگاه داریم. امکان پخش و نشر نشریات بصورت چاپی به سبب بودجه کم وجود ندارد و فقط بصورت الکترونیک در گروههای دانشجویی پخش می شود.
مشاور دانشجویی رییس دانشگاه در این جلسه اظهار داشت: نبود بودجه مستقل در معاونت فرهنگی و دانشجویی یک سپر برای کم کاری مسئولین است و عدالت در سرانه دانشجویی وجود ندارد.
یاشار فلاحتی اضافه کرد: بحث سرانه کم ظرفیت خوابگاهی در مقایسه با سایر دانشگاه ها باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی عنوان کرد: ناعدالتی در وام های دانشجویی وزارت بهداشت نسبت به وزارت علوم، رزومه کاری واکسیناسیون دانشجویان فعال، کارتابل، قدرت دادن به جریان دانشجویی و اتوماسیون اداری برای همه تشکل های دانشجویی و حذف شدن نوشیدنی های گاز دار از بحث هایی است که باید با آن پرداخته شود.

1400/10/30
22:51:22
5.0 / 5
317
تگهای خبر: انجمن , پژوهش , حقوقی , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما