وزیر ارتباطات خبر داد

پرتاب سه ماهواره دانشگاهی

پرتاب سه ماهواره دانشگاهی به گزارش این با من وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی سه ماهواره دانشگاهی برای پرتاب خبر داد و اظهار داشت این ماهواره ها در نوبت پرتاب قرار دارند، در صورتی كه وزارت دفاع اعلام آمادگی كند، پرتاب می گردند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، مهندس محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه ها، مراكز آموزش عالی و پژوهشگاه ها و پارك های علم و فناوری در جمع خبرنگاران تاكید كرد: در حال حاضر سه مجموعه ماهواره دانشگاهی آماده پرتاب است و این ماهواره ها در نوبت پرتاب قرار گرفتند. مذاكرات لازم با وزارت دفاع صورت گرفته، زمانی كه آنها اعلام كنند این ماهواره ها را پرتاب خواهیم كرد.
وی در ادامه تصریح كرد: طبیعتا به دنبال این هستیم كه برای پرتاب این ماهواره ها از ظرفیت لانچرهای داخلی برای پرتاب استفاده شود. البته در این زمینه هم تابع شرایط وزارت دفاع هستیم و ضمن این كه محدودیتی برای استفاده از لانچرهای بین المللی نداریم و ممكن است از این لانچرها نیز استفاده كنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد: در رابطه با ماهواره «دوستی» كه مربوط به دانشگاه شریف است باید اذعان كنم این ماهواره نزدیك سه ماه است كه آماده پرتاب است. هزینه های آن به وزارت دفاع پرداخت شده و منتظر هستیم برنامه ریزی عملیاتی كه آنها پاسخگو خواهند شد نیز ارائه شود.
آذری جهرمی در پایان تاكید كرد: همواره توسعه صنعت فضایی به عنوان یكی از صنایع استراتژیك در عرصه های مختلف نظیر كشاورزی، هواشناسی، حمل و نقل مورد تاكید وزارت ارتباطات است و سرمایه گذاری های لازم در این عرصه صورت خواهد گرفت.

 

1396/06/28
17:20:54
5.0 / 5
5846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما