وزیر علوم تاكید كرد

لزوم گسترش همكاریهای آموزشی، علمی و فناوری میان كشورهای عضو گروه  D8

لزوم گسترش همكاریهای آموزشی، علمی و فناوری میان كشورهای عضو گروه  D8 وزیر علوم با اشاره به جمعیت حدود یک و نیم میلیاردی کشورهای عضو D8 اشاره کرد: دستیابی به هدف تاسیس این دانشگاه نیازمند نیازمند حمایت و مشارکت جدی کشورهای عضو است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در دومین نشست هیئت امنای دانشگاه D8 که ظهر امروز بصورت مجازی و با حضور نمایندگان کشورهای عضو برگزار شد، با اعلان اینکه جمعیت مجموعه کشورهای عضو D8، حدود ۱.۴ میلیارد نفر است، اظهار نمود: این جمعیت عظیم نیازمند تاسیس یک دانشگاه مشترک بود و جمهوری اسلامی ایران برای پاسخگویی به این نیاز اساسی، هدف دانشگاه D8 را تأسیس کرده است.
وزیر علوم با تاکید بر لزوم گسترش همکاریهای آموزشی، علمی و فناوری میان کشورهای عضو گروه D8 اظهار داشت: برای گروهی از کشورهای پرنفوذی که ۱.۴ میلیارد نفر جمعیت دنیا را شامل می شوند و همین طور از نیروی کار ۳۰۰ میلیون نفری برخوردار می باشند و ظرفیت های انرژی، صنعتی، اقتصادی و تجاری قابل توجه در اختیار دارند، ایجاد یک دانشگاه برای توسعه منابع انسانی و توسعه همکاریهای آموزشی پژوهشی، علمی و فناوری یک نیاز فوری و اساسی بوده است.
دکتر غلامی پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای تاسیس دانشگاه بین المللی D8 را که در سال ۱۳۹۷ عملیاتی شده بود، در دستیابی به همین دلیل دانست و اظهار داشت: چنین هدف بزرگی نیازمند حمایت و مشارکت جدی کشورهای عضو است.
شایان ذکر است؛ در دومین نشست هیئت امنای دانشگاه بین المللی D8 که با حضور وزیر آموزش بنگلادش و معاونان و نمایندگان آموزش عالی کشورهای نیجریه، پاکستان، مالزی، اندونزی، معاون دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی D8، رییس این دانشگاه، رییس و معاون مرکز همکاریهای علمی و بین المللی وزارت علوم بصورت مجازی برگزار شد؛ تعدادی از بندهای اسناد پایه تاسیس این دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در سال ۱۳۹۷ کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی D8، تاسیس این دانشگاه و استقرار آن در ایران (شهر همدان) را تصویب کرده بودند.1400/04/16
23:40:29
5.0 / 5
306
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما