از انتظارات تا واقعیت ­ها

چگونگی انتشار اخبار علمی در رسانه های جمعی

چگونگی انتشار اخبار علمی در رسانه های جمعی این با من: بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پنجمین نشست ترویج علم را با موضوع ˮانتشار اخبار علمی در رسانه­ های جمعی؛ انتظارات، واقعیت­ هاˮ برگزار می­ کند.


به گزارش این با من به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی بنیاد مصطفی(ص)، این بنیاد با ماموریت رشد علم و فناوری و بمنظور ارتقاء سطح رفاه، امنیت و سلامت بشریت، بسترهای مکمل را معرفی و برنامه های مختلفی را برگزار می نماید.
بنیاد مصطفی(ص) در زمینه گفتمان­ سازی علم و فناوری به اهدافی همچون "اثرگذاری بر سیاست­گذاری برای حرکت جمعی و ایجاد وجدان علمی مشترک در جهان اسلام در جهت رفع وابستگی های عرصه فناوری و تقویت جهان اسلام" و "تشویق و ترغیب دانشمندان جهان اسلام و مسلمانان سراسر جهان در جهت تولید علم و توسعه فناوری و افزایش رفاه، امنیت و سلامت جامعه بشری" با بهره گیری از روش ­های ترویج علم می ­پردازد.
چهار نشست قبلی ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با مطالبی چون "بررسی روند درمان ویروس کرونا بوسیله پلاسما درمانی"، "بررسی سیستم هوشمند تشخیص کووید۱۹"، "بررسی آخرین دستاوردهای حوزه واکسن کرونا" و "تشریح روش ­های ساخت واکسن کرونا" برگزار شده است.
بدین سبب گزارش؛ پنجمین نشست ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با موضوع " انتشار اخبار علمی در رسانه ­های جمعی؛ انتظارات، واقعیت ها" با حضور محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سیده زهرا اجاق، سرپرست پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطات و هشام بومجوط، مدیر بخش علمی شبکه الجزیره، در روز دوشنبه مورخ ۱۷ خردادماه از ساعت ۱۰ بامداد برگزار می ­شود.
پخش زنده این جلسه در سایت جایزه مصطفی(ص) به آدرس https: //www.mustafaprize.org و صفحه اینستاگرام جایزه مصطفی(ص) به آدرس @mustafaprize_fa قابل مشاهده می باشد.
گفتنی است ترویج علم، پُلی میان ادبیات علمی و گفتمان عمومی جامعه است و همین طور ابزاری برای برقراری ارتباط میان جامعه و جهان علم است. در نشست ­های ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) اهدافی همچون اثرگذاری بر درکی عمیق ­تر از دستاوردها و پیشرفت ­های علمی توسط عموم مردم، دریافت بازخوردهای اجتماعی در جهت ارتقای اثربخشی یافته ­های علمی دانشمندان، ایجاد اعتماد و حمایت عمومی جامعه از علم و افزایش نظارت و مطالبه مردمی از جامعه علمی پیگیری می­ شود.
منبع:

1400/03/12
12:20:52
5.0 / 5
607
تگهای خبر: پژوهش , رفاه , سایت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما