درخشش ۱۵ نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان

درخشش ۱۵ نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان به گزارش این با من در مراسمی با حضور دکتر زالی از ۱۵ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه که عنوان دو درصد دانشمندان برتر جهان را کسب کرده اند تقدیر گردید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در مراسم تقدیر از ۱۵ نفر اعضای هیئت علمی دانشگاه که عنوان دو درصد دانشمندان برتر جهان را کسب کرده اند، اظهار نمود: علیرغم تلخی کرونا در ایام آخر سال ۹۹، هر روز شاهد اخبار مسرت بخش و امید آفرین در دانشگاه هستیم که خوشبختانه عمده آنها یک سابقه علمی، آموزشی و آکادمیک دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به موفقیت های دانشگاه در عرصه جهانی افزود: اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سهمی پررنگ و قابل قبول را در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان به خود اختصاص داده اند که نشان از ضریب نفوذ بالای دانشگاه در حوزه علوم سلامت دارد.
زالی با اشاره به اینکه دانشگاه به همت اساتید با سیری فزاینده، رکوردهای خوبی در حوزه آموزش و پژوهش ثبت کرده است، به ۴۱، ۵ درصد رشد کیفیت مقالات و ۲۵ درصد رشد در کمیت مقالات دانشگاه در یک سال گذشته اشاره نمود.
رئیس این دانشگاه ضمن اشاره به ۱۲، ۵ درصد رشد در h-indexجهانی دانشگاه، این موفقیت ها را ماحصل تلاش تمامی اعضای خانواده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست.
وی با ابراز شادمانی از اینکه اساتیدی از دانشگاه در زمره دو درصد دانشمند برتر جهان قرار گرفته اند که از افراد برجسته و ذی نفوذ در عرصه ملی هستند، اظهار داشت: این اساتید مشعل فروزان علم را در دانشگاه رهبری می کنند.
زالی ضمن اشاره به چالش های پژوهش در ایران همچون کاستی در بودجه و حمایت و پشتیبانی، فعالیتهای علمی پژوهشگران ایرانی را بسیار با ارزش دانست.
وی با اشاره به اینکه استراتژی دانشگاه این است که همه گروه ها از وزش نسیم پژوهش بهره مند شوند، اظهار داشت: کسب عنوان دو درصد دانشمند برتر جهان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در میان گروه ها و رشته های مختلف توزیع متوازنی دارد، یعنی دانشگاه توفیق دارد بگونه ای عمل کند که بین همه فیلدهای دانشگاه هماهنگی و هارمونی وجود داشته باشد.
ریس دانشگاه همینطور ضمن اشاره به اینکه هرچه ترازو و سنجه یک رقابت از وزارت بیشتری برخوردار باشد، برندگان آن رقابت هم از اعتبار بالاتری برخوردار می باشند، بر اعتبار بالای پلتفرم اسکپوس تصریح کرد.
وی ضمن اشاره به جایگاه برجسته دانشگاه استفورد در عرصه علم خاطرنشان کرد: این دانشگاه دهمین قدرت اقتصادی جهان است و انتخاب ۱۵ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توسط این دانشگاه بعنوان دو درصد دانشمند برتر جهان اهمیت موفقیت امروز دانشمندان دانشگاه ما را دو چندان می کند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم در بخش دیگری از این مراسم ضمن اشاره به وجود نظام های مختلف برای رتبه بندی، دانشمندان رتبه بندی دانشگاه استنفورد آمریکا بر مبنای شاخصهای اسکپوس را از معتبرترین رتبه بندی های انجام شده در این عرصه دانست.
دکتر افشین زرقی با اشاره به اینکه نام ۴۳۳ نفر از دانشمندان ایرانی در میان ۱۶۰ هزار دانشمند برتر جهان به چشم می خورد، موفقیت تعدادی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را در کسب این عنوان بسیار افتخار آمیز توصیف کرد.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه در یک سال قبل در خیلی از رتبه بندی ها رکورد خویش را جا به جا کرده است، به جدیت و اهتمام دانشگاه بر تقویت جایگاه علمی خود هم در حوزه پژوهش و هم در حوزه آموزش تصریح کرد.
دکتر زرقی ضمن اشاره به اینکه نام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان به چشم می خورد، اضافه کرد: در یک سال قبل تولیدات علمی دانشگاه از مرز ۴۵۰۰ مقاله گذشت و عبور از سرانه سه مقاله برای هر فرد خیره کننده است.
دکتر هاشم رفیعی تبار، دکتر حسن نیک نژاد، دکتر بهمن نیک آور، دکتر حامد بر آبادی، دکتر جلال پور احمد، دکتر محمدرضا زالی، دکتر افشین زرقی، دکتر کیانوش خسروی دارانی، دکتر سید امیرمحمد مرتضویان، دکتر سوده غفوری فرد، دکتر آرش خجسته، دکتر سعید عسگری، دکتر حمید احمدیه، دکتر فریدون عزیزی و دکتر سیامک صبور همچون اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند که نام آنها در بین دو درصد دانشمند برتر جهان که توسط دانشگاه استفورد بر مبنای شش شاخص پایگاه اسکپوس انتخاب شدند به چشم می خورد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ادامه مراسم در حضور دکتر زالی رئیس، دکتر محمدمهدی صدوقی معاون آموزش و دکتر افشین زرقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با تقدیم لوح تقدیر از این ۱۵ عضو هیئت علمی دانشگاه قدردانی گردید.1399/12/21
00:42:28
0.0 / 5
803
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما