انجام آزمایش مدیریت آب گیاهان در فضا

انجام آزمایش مدیریت آب گیاهان در فضا ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی در حساب کاربری خود در توییتر تصاویری از فضانوردان مأموریت اکسپدیشن-۶۴ هنگام انجام آزمایشی خاص منتشر نمود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن- ۶۴ طی چند هفته گذشته روی مطالعه "مدیریت آب گیاهان"(Plant Water Management) کار کرده اند. در این آزمایش پژوهشگران سیستم هیدروپونیک را بعنوان روشی ممکن برای رشد گیاهان در فضا نشان داده اند. تحقیقات قبلی نشان داده است که امکان رشد گیاهان در فضا وجود دارد اما تأمین آب کافی و هوادهی کافی به ریشه گیاه امری چالش برانگیز است.


پژوهشگران در آزمایش مدیریت آب گیاه از روش هیدروپونیک برای اطمینان از هیدراتاسیون کافی و هوادهی به منطقه ریشه گیاه از جوانه زنی تا برداشت استفاده کردند. کشت هیدروپونیک یا آب کشت(Hydroponics) شیوه کشت گیاه بدون خاک می باشد. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه گیری کرده و به جای خاک با بهره گیری از آبی که به گیاه داده می شود و با افزودن عناصر ریزمغذی و درشت مغذی و نگه داشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی اثر مانند پرلیت عملاً نیاز به خاک منتفی می شود.


"کیت روبینز"(Kate Rubins)، فضانورد ناسا و مهندس پرواز ماموریت "اکسپدیشن ۶۴"، هم مدتی پیش گیاهان تربچه را برای آزمایشی موسوم به" Plant Habitat-۰۲" بررسی می کرد. هدف از انجام این آزمایش بررسی این مساله بود که رشد گیاهان در محیط منحصر به فرد فضا چگونه است. علاوه بر آن فضانوردان به بررسی طعم و مواد مغذی گیاه هم می پردازند.
منبع:

1399/12/12
09:49:42
0.0 / 5
583
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , كاربر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما