درمان بهتر سرطان ریه با كمك یك مدل مبتنی بر یادگیری عمیق

درمان بهتر سرطان ریه با كمك یك مدل مبتنی بر یادگیری عمیق این با من: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، یک مدل مبتنی بر یادگیری عمیق را ابداع نموده اند که می تواند به پزشکان در انتخاب درمان بهتر سرطان ریه کمک نماید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه پنسیلوانیا، شاید پزشکان به زودی بتوانند از یک مدل یادگیری ماشینی موسوم به یادگیری عمیق برای تصمیم گیری در مورد درمان بیماران مبتلا به سرطان ریه استفاده کنند.
پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا" (Penn State) در بررسی جدید خود، یک مدل یادگیری عمیق ابداع نموده اند که در شرایط ویژه ای توانست امید به زندگی بیماران مبتلا به سرطان ریه را با بیش از ۷۱ درصد دقت پیش بینی نماید و عملکردی بهتر از مدلهای قدیمی یادگیری ماشینی داشته باشد. مدلهای قدیمی در آزمایش ها، ۶۱ درصد دقت داشتند.
پژوهشگران باور دارند که اطلاعات مربوط به امید به زندگی بیماران می تواند پزشکان را در تصمیم گیری بهتر در مورد استفاده از داروها و مراقبت از بیماران یاری دهد.
این مدل، سیستمی با توان عملکردی بالا است که بسیار دقیق کار می کند و هدف آن، کمک کردن به پزشکان تا تصمیم های مهمی در مورد مراقبت از بیماران بگیرند. پژوهشگران تاکید دارند که این سیستم نمی تواند در تصمیم گیری برای درمان سرطان ریه، جایگزین پزشک شود.
بگفته پژوهشگران، این مدل می تواند میزان قابل توجهی از داده ها را تجزیه و تحلیل کند که به توصیف بیماری می پردازند تا نحوه تاثیرگذاری عوامل گوناگون را بر میزان نجات از سرطان ریه درک کنند. خاصیت های مشخص شده در این سیستم، اطلاعاتی مانند انواع سرطان، اندازه تومورها و سرعت رشد تومور را نشان می دهند. یادگیری عمیق می تواند ارتباط میان این داده ها را مشخص نماید.
پژوهشگران قصد دارند این مدل را در آینده بهبود ببخشند و توانایی آنرا در تجزیه و تحلیل انواع سرطان و بیماریها آزمایش نمایند.
این پژوهش، در "International Journal of Medical Informatics" به چاپ رسید.
منبع:

1399/12/02
10:05:13
0.0 / 5
768
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما