قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد خبر داد

با ستاندن مجوزهای لازم تعداد هیات های ممیزه را افزایش می دهیم

با ستاندن مجوزهای لازم تعداد هیات های ممیزه را افزایش می دهیم این با من: قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی دومین هیات ممیزه جهت افزایش سرعت بررسی پرونده ارتقای اعضای هیات علمی آگاهی داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر بیژن رنجبر با اشاره به تسریع روند بررسی پرونده های ارتقاء مرتبه علمی اعضای هیأت علمی این دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن در حدود ۲۴ هزار عضو هیأت علمی تمام وقت، بالاترین تعداد اعضای هیأت علمی در مراکز آموزش عالی کشور را دارد. با این وجود این دانشگاه تا حالا جهت بررسی وضعیت ارتقای اساتید، تنها یک هیأت ممیزه داشت که به هیچ وجه جهت بررسی و رسیدگی به حجم انبوه پرونده های ارتقای مرتبه علمی اساتید کافی نبود.
وی افزود: باتوجه به تاکید دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص افزایش سرعت و دقت بررسی و رسیدگی به پرونده های ارتقای اعضای هیات علمی و موافقت وزارت علوم، بتازگی مجوز راه اندازی یک هیأت ممیزه دیگر برای دانشگاه آزاد اسلامی ستاندن شد.
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون دارای دو هیأت ممیزه فعال است که در سازمان مرکزی و با حضور افراد برجسته حوزه آموزش عالی به راه افتاده است.
رنجبر افزود: با راه اندازی دومین هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی روند بررسی پرونده های ارتقای اعضای هیات علمی سرعت گرفته، بطوریکه از ۲۶ شهریور سال جاری تا ۱۴ دی ماه، هر یک از هیات های ممیزه هفت جلسه مجزا برگزار کردند که نتیجه آن ارتقای مرتبه علمی ۴۱۳ عضو هیات علمی از مربی به استادیاری و ۴۸ عضو هیات علمی از استادیاری به دانشیاری و استاد تمامی بود که آمار بسیار خوبی است.
وی با اعلان اینکه هیچ تفاوتی در نحوه بررسی پرونده های ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی در دو هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد، اظهار نمود: برای رعایت عدالت آموزشی، هفت کمیسیون تخصصی مشترک با حضور هردو رئیس کمیسیون ذیل این دو هیات تشکیل شده تا تفاوتی بین تصمیم گیری هیأت ها وجود نداشته باشد.
بگفته دکتر رنجبر، کمیسیون «فنی و مهندسی»، «علوم انسانی»، «علوم پایه»، «معماری و هنر»، «کشاورزی و منابع طبیعی»، «دامپزشکی» و «علوم اجتماعی و رفتاری» هفت کمیسیون تخصصی هیات ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی است که اساتید مبرز هر حوزه در آن عضویت دارند.
برمبنای اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلان اینکه جلسات دو هیات ممیزه دانشگاه به صورت یک هفته در بین و منظم در حال برگزاری است، اشاره کرد: هدف دانشگاه آزاد اسلامی ستاندن مجوز برای ایجاد هیأت های ممیزه بیشتر در هر یک از استان های بزرگ است و تلاش داریم که با ستاندن مجوزهای لازم تعداد هیات های ممیزه را افزایش دهیم تا سرعت رسیدگی به پرونده های ارتقای اعضای هیأت علمی افزایش بیشتری داشته باشد.
منبع:

1399/11/09
15:57:35
0.0 / 5
632
تگهای خبر: آموزش , اساتید , تخصص , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما