توسط رئیس صندوق رفاه اعلام شد:

آخرین تغییرات و مصوبات جدید درباره وام های دانشجویی

آخرین تغییرات و مصوبات جدید درباره وام های دانشجویی این با من: صندوق رفاه دانشجویان تغییرات در ثبت نام وام های دانشجویی ودیعه مسکن متأهلی و خرید کمک لوازم آموزشی این صندوق برای دانشجویان روزانه در نیم سال اول سال تحصیلی را اعلام نمود.به گزارش این با من به نقل از مهر، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تغییراتی در ثبت نام وام های دانشجویی ودیعه مسکن متأهلی و خرید کمک لوازم آموزشی این صندوق برای دانشجویان روزانه در نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹ اعلام نمود که به شرح زیر است.
وام ضروری
وام ضروری (خرید لوازم کمک آموزشی)
۱. دانشجویان متقاضی این وام باید در منوی وام های ضروری، گزینه رویداد تشخیص رئیس صندوق رفاه دانشجویان را انتخاب کنند.
۲. دانشجو در هر نیمسال منحصراً از یک رویداد می تواند استفاده نماید.
۴. استفاده از هر رویداد در طول مقطع تحصیلی، فقط یک دفعه مجازاست. در نتیجه دانشجویانی که قبلاً مبادرت به گرفتن وام ضروری خرید لوازم کمک آموزشی کرده اند نمی توانند در این مراحله ثبت نام کنند.
۵. حداکثر مبلغ پرداخت ۵ میلیون تومان و در سقف فاکتور رسمی ارائه شده است.
۶. برای ثبت وام حتما ارائه فاکتور رسمی و معتبر الزامی است.
۷. وام ضروری تشخیص رئیس صندوق شامل خرید لپ تاپ، تبلت، گوشی موبایل و سایر لوازم کمک آموزشی می شود.
وام ودیعه مسکن متأهلی
۱. طبق اعلام جدید صندوق رفاه، وام مسکن فقط در این ترم بوسیله خود صندوق قابل پرداخت می شود.
صرفا به دانشجویان متاهل پرداخت می شود. اجاره نامه رسمی می بایست دارای کد رهگیری از دفاتر مشاورین املاک مجاز باشد. اجاره نامه از لحاظ مکانی می بایست در شهر محل تحصیل یا محل سکونت دانشجو باشد. اجاره نامه می بایست به نام دانشجو یا همسرش یا هر دو ایشان باشد.
اجاره نامه می بایست در ترم تحصیلی تقاضای دانشجو دارای اعتبار باشد. مبنای تعیین مبلغ وام برمبنای شهر محل تنظیم اجاره نامه در هر سال، پیش از شروع سال تحصیلی مطابق اعلام صندوق رفاه تعیین و اعلام خواهد شد. تهران ۲۵ میلیون تومان، کلان شهرها ۲۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان، کلانشهرها: اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، قم، کرمانشاه
مدت زمان اجاره نامه می بایست در نیمسالی که دانشجو تقاضای وام می نماید اعتبار داشته باشد. فقط یکبار در هر مقطع تحصیلی قابل پرداخت می باشد. در صورتیکه زوجین دانشجو باشند تنها یکی از آنها می تواند از وام مسکن بهره مند گردد. دانشجوی متأهل زن دارای فرزند که به سبب شهادت، فوت، متارکه و یا از کار افتادگی همسر و یا متارکه، سرپرستی فرزند یا فرزندان خودرا بر عهده دارد با ارائه مدارک و مستندات قانونی می تواند از این وام بهره مند گردد.
دانشجوی متأهل ساکن در خوابگاه های دانشجویی دولتی یا غیردولتی، همزمان مجاز به استفاده از وام مسکن نمی باشند. وام مسکن به دانشجویی که آخرین نیمسال تحصیلی مجاز (ارشد ترم ۴ و دکتری ترم ۸) خودرا می گذراند، تعلق نمی گیرد.
در صورت ارائه اجاره نامه با مبلغ بیش از میزان مقرر در مبالغ هر شهر، میزان وام پرداختی به دانشجویان از سقف مبلغ تعیین شده بیشتر نخواهد بود و در صورت کمتر بودن مبلغ مورد تقاضا در اجاره نامه، مطابق مبلغ مقرر در اجاره نامه وام پرداخت خواهد شد.
با توجه به پرداخت از منابع صندوق می باشد، بازپرداخت آن می بایست پس از فارغ التحصیلی دانشجو (حداکثر ترم ۵ برای ارشد و ترم ۹ برای دکتری) به صورت یکجا به صندوق تأدیه گردد. صندوق مجاز است از زمان دریافت وام تا شروع نخستین سررسید بازپرداخت، ۴ درصد کارمزد به صورت روزشمار از وام های دانشجویی ستاندن کند.
بهره مندان از وام های دانشجویی صندوق در صورتیکه یک یا بیش از یک قسط معوق داشته باشند و یا در زمان تعیین شده نسبت به تعیین وضعیت بدهی و ستاندن دفترچه اقساط اقدام ننمایند در لیست بدهکاران بانک مرکزی قرار خواهند گرفت.
صدور هرگونه تأییدیه و جواب استعلام های سازمان ها و گواهی فراغت از تحصیل با احراز عدم وجود اقساط معوق و بدهی صادر خواهد شد. تسلیم اصل مدرک تحصیلی (نه گواهی موقت) و ریزنمرات، پس از پرداخت کل بدهی و انجام تعهدات قانونی دیگر امکان پذیر است.
دانشجویان جهت اطلاع از سایر شرایط خاص و ویژه بازپرداخت وام های دانشجویی می توانید به صفحات ۱۵ تا ۱۸ بخشنامه مراجعه کنند.


منبع:

1399/10/10
15:49:08
5.0 / 5
942
تگهای خبر: آموزش , ثبت نام , دانشجو , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما