آنچه دانشمندان در مورد كروناویروس جدید شایع در انگلیس می دانند

آنچه دانشمندان در مورد كروناویروس جدید شایع در انگلیس می دانند به گزارش این با من کرمان ماریا ون کرخووه از سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: هرچه این ویروس بیشتر گسترش یابد، فرصت های بیشتری برای تغییر دارد.


به گزارش ایسنا و به نقل از ان بی سی نیوز، چندین کشور اروپایی پروازهای خود از انگلیس را به سبب ترس از کرونا ویروس جدید که میلیون ها نفر را در انگلیس مجبور به لغو برنامه های کریسمس خود کرده، ممنوع کرده اند.
آلمان، هلند، بلژیک، اتریش و ایتالیا محدودیت های سفر به انگلیس را اعلام نمودند برای اینکه دانشمندان هشدار دادند که سویه جدید کروناویروس با سرعت بیشتری نسبت به نسل قبلی خود در حال گسترش است.
با افزایش سریع سطح عفونت بیماری در انگلیس، "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس روز شنبه در یک کنفرانس خبری اظهار داشت که لندن و جنوب شرقی انگلیس تحت سخت ترین قوانین قرنطینه معروف به سطح ۴ قرار خواهند گرفت که در نتیجه فروشگاه های غیر ضروری، سالن های ورزشی، سینماها، آرایشگاه ها و سالن های بولینگ به مدت دو هفته در این شهر تعطیل خواهند شد، در صورتیکه ملاقات افراد با یکدیگر از یک خانه دیگر در یک فضای عمومی خارجی نیز محدود خواهد شد.
جانسون اظهار داشت: سیاست "حباب" که اجازه می داد تا حداکثر سه خانوار در طول دوره تعطیلات در مناطقی از کشور که تحت محدودیت های سطح ۴ نیستند با یکدیگر ملاقات داشته باشند، به شدت محدود خواهد شد و این سطح فقط در روز کریسمس اعمال می شود.
جهش ویروس
"ماریا ون کرخووه" سرپرست فنی کووید ۱۹ در سازمان بهداشت جهانی، روز یکشنبه به بی بی سی اظهار داشت که مقامات بهداشت انگلستان برای نخستین بار نوع جدید از کرونا ویروس را که دانشمندان انگلیسی آنرا "VUI - ۲۰۲۰۱۲/۰۱" نامیده اند، در این کشور شناسایی کرده اند.
سایمون کلارک، دانشیار میکروبیولوژی سلولی در دانشگاه ریدینگ انگلستان، نیز به NBC News اظهار داشت که "جهش ویروس ها" بسیار رایج است.
وی اضافه کرد: وقتی ویروس ها موجب عفونت می شوند، وارد سلولهای بدن ما شده و سلول را تحویل می گیرند تا نسخه های بیشتری از خودرا برای تولید مثل، تکثیر کنند و هر بار که این کار را انجام می دهند، برای هر ویروس جدید یک سری مواد ژنتیکی جدید ایجاد می شود که در مجموع فشار جدید این ویروس مناسبتر از نمونه قبلی خود است.
سازمان بهداشت جهانی ۱۹ دسامبر در توییتر خود نوشت که ما در مورد نوع جدید ویروس کووید ۱۹ با مقامات انگلیس در ارتباط نزدیک هستیم. آنها همچنان اطلاعات و نتایج تجزیه و تحلیل و مطالعات مداوم خودرا به اشتراک می گذارند. ما با کسب اطلاعات بیشتر در مورد خاصیت های این نوع ویروس و هرگونه پیامد ناشی از آن، به کشورهای عضو و عمومی اطلاع رسانی کرده و آنها را دراین زمینه به روز خواهیم کرد.
کریس ویتی، مدیر ارشد پزشکی انگلیس روز شنبه در اطلاعیه ای هشدار داد که ویروس جهش یافته کرونا با سرعت بیشتری در حال گسترش است اما وی اظهار داشت که تا حالا هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ویروس جدید از نظر بیماری شدید یا مرگ و میر آنرا قویتر کرده است.
تاثیر بر روی واکسیناسیون
"پاتریک والنس" مشاور ارشد علمی دولت انگلیس روز شنبه در جلسه توجیهی خبری اظهار داشت: فرضیه کاری ما از همه دانشمندان این است که پاسخ واکسن باید برای این ویروس مناسب باشد اما "راویندرا گوپتا" استاد میکروبیولوژی بالینی در دانشگاه کمبریج اظهار داشت که او نگران است که ویروس در مسیری قرار گیرد تا در مقابل واکسن ها مقاوم شود.
وی اظهار داشت: بااینکه ممکنست ویروس فعلا در مقابل واکسن مقاوم نباشد، اما ممکنست بعد از این تغییرات به نقطه مقاوم شدن در مقابل واکسن برسد.
با این حال، "کلارک" دانشیار میکروبیولوژی سلولی در دانشگاه ریدینگ انگلستان اظهار داشت که هر سال نسخه های مختلف واکسن آنفلوانزا مورد نیاز است و او نمی داند که چرا این ویروس کرونا نمی تواند یکسان باشد.
جلوگیری از گسترش
ون کرخووه سرپرست فنی کووید ۱۹ در سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که نوع جدید از کروناویروس تا حالا در دانمارک، هلند و استرالیا شناسایی شده است.
وی اظهار داشت: هرچه این ویروس بیشتر گسترش یابد، فرصت های بیشتری برای تغییر پیدا می کند، بدین سبب ما هم اکنون باید تمام تلاش خودرا برای جلوگیری از گسترش آن انجام داده تا با حداقل رساندن این گسترش احتمال تغییر آنرا نیز کاهش دهیم.
گوپتا استاد میکروبیولوژی بالینی در دانشگاه کمبریج هم اظهار داشت که فشار جدید ویروس باید موجب نگرانی در ایالات متحده و سایر کشورها نیز شود. وی هشدار داد که ویروس می تواند باردیگر جهش یابد و "مردم باید نظارت خودرا بالا برند."
دکتر جولیان تانگ، یک ویروس شناس بالینی در دانشگاه لستر، در اطلاعیه ای اظهار داشت: در انگلیس، محدودیت های شدید جدید سطح یک "اقدامات لازم" برای کنترل ویروس می باشد اما وی هشدار داد که حتی چند ساعت در روز کریسمس نیز می تواند منجر به افزایش عفونت شود
بنابراین مقامات همچنان از افراد در سطح پایین انگلیس می خواهند تا حد ممکن فاصله اجتماعی را حفظ کنند.
منبع:

1399/10/01
14:08:42
5.0 / 5
686
تگهای خبر: اطلاعات , دانشگاه , علم , مدرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما