وزیر علوم تأكید كرد؛

عدم ورود به حریم خصوصی دانشجویان در طرح ارتباط خانه و دانشگاه

عدم ورود به حریم خصوصی دانشجویان در طرح ارتباط خانه و دانشگاه این با من: وزیر علوم با اشاره به بخشنامه تشکیل دفتر ارتباط خانه و دانشگاه بر ضرورت عدم ورود به حریم خصوصی دانشجویان تاکید کرد.به گزارش این با من به نقل از مهر، جلسه ۳۴۷ شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه منصور غلامی، با گرامیداشت مقام دانشمند هسته ای شهید محسن فخری زاده ابراز امیدواری کرد: خون این شهدا سبب دوام، همدلی و مقاومت بیشتر ملت بزرگ ایران در جهت اهداف انقلابی شود.
وی ضمن اشاره به اجرایی شدن آئین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی از سال تحصیلی ۱۳۹۵ و جدول تنظیم شده برای احتساب امتیازات فرهنگی در دانشگاه ها تاکید کرد: این جدول امتیاز باید با نظر معاونت فرهنگی و کمیسیون مربوطه تکمیل شود.
غلامی در ادامه به دانشگاه فرهنگیان اشاره نمود و اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان با عنایت به رسالت جذب و تربیت معلمان نقش مهمی در نظام آموزش و پرورش دارد.
وی ضمن اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به دانشگاه فرهنگیان و نیاز کشور به تربیت معلمان توانمند، اضافه کرد: مصوبات موجود در اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (به خصوص ماده ۲۸ این اساسنامه) و ماده واحده «جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» می تواند فرصت خوبی برای جبران نیاز انبوه به معلم کارآمد در این مقطع زمانی را فراهم سازد تا از این طریق ظرفیت ها و توانمندی های جامع نظام تربیت معلم کشور در تراز مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نظام اسلامی ترسیم شود.
وی پیشنهاد داد: دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی گزارشی از قابلیت ها و توانمندی های نیروی انسانی دانشگاه فرهنگیان تنظیم کند تا اقدامات مورد نیاز برای تقویت نیازهای دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد.
حمایت از دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای اسلامی شدن دانشگاه ها قرار می گیرد
وزیر علوم تاکید کرد: مبحث تکمیل کاستی ها و تقویت دانشگاه فرهنگیان با هدف استانداردسازی و پشتیبانی از این دانشگاه در دستور کار جدی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی قرار گیرد.
غلامی با تاکید بر ضرورت اجرایی کردن مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی همچون اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و ماده واحده جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش تصریح کرد: خوشبختانه با تشکیل کمیته تأیید صلاحیت رؤسای دانشگاه ها در دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی روند نظارت ها افزایش مطلوبی پیدا کرده در حالیکه از اختیارات رؤسای دانشگاه ها هم کاسته نشده است.
وی همینطور بر ضرورت تقویت درونی دانشگاه فرهنگیان در مقایسه با سایر دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: برای دستیابی به بهترین شرایط تحصیل و هم چنین افزایش توانمندی های کیفی در دانشگاه فرهنگیان بایستی اهتمام ویژه ای برای تحقق رسالت ها و اهداف این دانشگاه داشت.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: با تقسیم وظایف اجرایی میان آموزش و پرورش و هیئت عالی جذب و همینطور با در نظر گرفتن بحث هم ترازی برای معلمان و اساتید، تربیت معلمان نسل آینده مورد توجه جدی قرار می گیرد.
وزیر علوم ضمن اشاره به دستور دوم جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها که در مورد آئین نامه تشکیل دفتر ارتباط خانه و دانشگاه بود بر احتساب این طرح بعنوان پیوست سند اسلامی شدن و همینطور لزوم عدم ورود به حریم خصوصی دانشجویان تاکید کرد.
غلامی با تاکید بر نقش حراست دانشگاه در ایفای بخشی از وظایف عرضه شده در طرح مذکور تصریح کرد: برای خدمت رسانی صحیح به گروه سنی دانشجویان باید سه محور مشاوره، هدایت و مراقبت های سلامت باهم مورد توجه قرار گیرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تاکید بر ضرورت تحدید محتوای طرح مذکور در چارچوب یک طرح راهبردی، پیشنهاد داد: طرح مذکور را بعنوان پیوستی برای سند اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی در نظر گرفت.


منبع:

1399/09/24
13:59:12
5.0 / 5
598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما