عكس روز ناسا؛

بارش شهابی جوزایی

بارش شهابی جوزایی این با من: ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام با انتشار ویدیویی خبرهای جالبی به علاقه مندان به فضا داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، بارش شهابی جوزایی را از دست ندهید، اوج این بارش شهابی زمانی است که آسمان در طول ماه نو تاریک تر می شود.
بارش شهابی جوزایی یکی از بزرگترین بارش های شهابی سالانه است که کانون بارش آن در صورت فلکی جوزا به نظر می آید. این بارش شهابی، از زمانی که بشر آنرا شناخته همیشه جز چند بارش شهابی بزرگ سال بوده و معمولاً بزرگ ترین بارش شهابی سال می شود. علاوه بر آن دو سیاره مشتری و زحل نسبت به دهه های گذشته به یکدیگر نزدیکتر به نظر خواهند رسید و انقلاب زمستانی فرا می رسد.
درست بعد از غروب آفتاب در شامگاه ۲۱ دسامبر سال ۲۰۲۰(اول دی ۱۳۹۹)، سیاره های مشتری و زحل در آسمان شب برای نخستین بار بعد از ۸۰۰ سال، نزدیک تر از همیشه به یکدیگر ظاهر می شوند. طی روزهای آینده سیاره های مشتری و زحل در پدیده ای که آخرین بار در حدود ۸۰۰ سال قبل رخ داده است، از دید ناظران زمینی در فاصله بسیار نزدیک به یکدیگر قرار خواهند گرفت و در حقیقت یک مقارنه سیاره ای شکل خواهد گرفت. مشتری و زحل از شروع تابستان در آسمان زمین شروع به نزدیک شدن به یکدیگر کرده اند و بین ۱۶ تا ۲۵ دسامبر(۲۶ آذر تا ۵ دی) فاصله آنها به اندازه یک پنجم قطر ماه کامل در آسمان شب زمین دیده خواهد شد. البته نه اینکه این دو سیاره واقعا به این میزان به هم نزدیک شوند، بلکه از دید ما ناظران زمینی اینطور به نظر می رسند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/09/14
12:22:49
5.0 / 5
914
تگهای خبر: دانلود , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما