رئیس سازمان امور دانشجویان خبرداد؛

ارزشیابی سالانه بیشتر از ۲۰ هزار مدرك تحصیلی به روش سنتی

ارزشیابی سالانه بیشتر از ۲۰ هزار مدرك تحصیلی به روش سنتی این با من: رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: الكترونیكی شدن مراحل ارزشیابی مدارك تحصیلی و صدور مدرك دانش آموختگان از راه سامانه سجاد، سهولت استعلام را افزایش و تعداد مراجعان حضوری را كاهش داده است.به گزارش این با من به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجتبی صدیقی در نشست مشترک با بازرس کل امور آموزشی و پژوهشی سازمان بازرسی کل کشور و ارتباط مجازی با معاونین آموزشی دانشگاه ها با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) و قدردانی از همکاریهای سازمان بازرسی کل کشور با نظام آموزش عالی اظهار داشت: برای تحقق دولت الکترونیک در کشور وظایفی بر عهده نظام آموزش عالی گذاشته است؛ که بخشی از این وظایف در حوزه سازمان امور دانشجویان و در ارتباط با مدارک تحصیلی دانش آموختگان است.
وی اضافه کرد: از بدو آغاز مسئولیت در سازمان امور دانشجویان سعی کردیم که برای کاهش مراجعات حضوری برنامه ریزی نماییم و امور را از راه سامانه های اینترنتی انجام دهیم.
صدیقی اظهار داشت: با شناسایی علت های رجوع حضوری دانشجویان و دانش آموختگان موفق شدیم مراجعات حضوری به سازمان امور دانشجویان را از ۱۵۰۰۰ نفر در هرماه در سال ۹۲ به حدود ۱۰۰۰ نفر در ماه در سال ۹۹ کاهش دهیم و متقاضیان با سرعت و سهولت خدمات را از سامانه سجاد دریافت نمایند.
وی تصریح کرد: با هماهنگی که با سازمان های اجرایی در حال انجام می باشد امیدواریم تعداد مراجعات حضوری به سازمان امور دانشجویان از میزان کنونی هم کمتر شود.
معاون وزیر علوم ضمن اشاره به اینکه از گذشته تابحال امور ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور و تائید مدارک فارغ التحصیلان برخی دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی و غیر انتفاعی در سازمان امور دانشجویان انجام می شود اظهار داشت: در روش سنتی سالانه بیشتر از ۲۰ هزار مدرک تحصیلی در سازمان امور دانشجویان ارزشیابی و مراحل مختلف آن به شیوه دستی انجام می شد.
وی با بیان اینکه از حدود دو سال قبل استفاده از سامانه الکترونیکی در صدور مدارک دانش آموختگان این دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی و غیر انتفاعی شروع شده است اظهار داشت: در این روش به فاصله کمی از ارسال مدارک توسط دانشگاه ها، مدارک ارزیابی شده و بعد از تایید، گواهی تایید با درج QR Code به مدرک صادر می شود که به سادگی از سوی دستگاههای اجرایی و دانشگاه ها قابل استعلام است و کار استعلام صحت مدرک بسیار آسان شده است.
صدیقی با تکیه بر اینکه توسعه این سامانه به نفع ارتقای اعتبار و جایگاه تمام دانشگاه های کشور است اظهار داشت: برخی از دانشگاه های بزرگ به این سامانه پیوسته اند و مقرر شد همه دانشگاه ها وارد این سامانه شوند.
وی عنوان کرد: برای دانشگاه های علمی کاربردی، فنی حرفه ای و فرهنگیان که به صورت ستادی اقدام می کنند برنامه ریزی جداگانه ای انجام دادیم تا از این سامانه استفاده کنند.


منبع:

1399/09/06
16:38:17
5.0 / 5
1021
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , پژوهش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما