بازنگری طراحی اولیه ماژول زیستگاه فضایی هالو انجام شد

بازنگری طراحی اولیه ماژول زیستگاه فضایی هالو انجام شد به گزارش این با من شركت ˮنورثروپ گرومنˮ(Northrop Grumman) اعلام نموده است كه ماژول ˮهالوˮ(HALO) بررسی اولیه طراحی خویش را پشت سر گذاشته است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، شرکت "نورثروپ گرومن"(Northrop Grumman) اعلام نمود که ماژول "پایگاه اسکان و لجستیک" که به اختصار "HALO" نامیده می شود، بررسی اولیه طراحی خویش را پشت سر گذاشته است. این ماژول که یکی از عناصر اصلی "دروازه قمری" ناسا در مدار کره ماه را ​​تشکیل می دهد، بعنوان ایستگاهی برای انجام مأموریت های آینده به ماه و فراتر از آن عمل خواهد نمود.
اگر جاه طلبی های ناسا برای ایجاد حضور دائمی انسان در کره ماه و لشکرکشی به مریخ محقق شود، فضانوردان برای استراحت به جایی نیاز دارند. ماژول "HALO" برای این چشم انداز حیاتی می باشد، چونکه بعنوان محلی برای اسکان خدمه و مرکز اتصال بین مدار زیرین زمین و مدار ماه و فراتر از آن عمل می کند.
از آنجائیکه مقرر است نخستین واحد "HALO" در نوامبر ۲۰۲۳ همراه با ماژول "عنصر پیشرانه"(Power Propulsion Element) راه اندازی شود، شرکت "نورثروپ گرومن" پیمانکار اصلی این پروژه در حال پیگیری یک رویکرد سریع است که طرح آنرا بر مبنای فضاپیمای باری رباتیک "سیگنوس"(Cygnus) که قبلاً پرواز کرده و برای حمل امکانات به ایستگاه فضایی بین المللی استفاده می شود، بنا نهاده است. طراحی بدنه آن در اصل یکسان است، باآنکه دارای درگاه های اتصال شعاعی، رادیاتورهای نصب شده بر روی بدنه، باتری ها و آنتن تعبیه شده در خارج بدنه است.
داخل "HALO" سیستم های فرماندهی و کنترل و همینطور یک سیستم پشتیبانی از حیات وجود دارد که با کمک فضاپیمای "اوریون"(Orion) می تواند چهار فضانورد را تا ۳۰ روز پشتیبانی کند. همه اینها به این ماژول این امکان را می دهد که هم بعنوان محل زندگی خدمه و هم بعنوان یک مرکز اتصال برای وسایل نقلیه دیگر مانند فرودگر ماه عمل کند.
"استیو کرین" معاون بخش ماهواره های غیرنظامی و تجاری "نورثروپ گرومن" می گوید: با پایه گذاری ماژول "HALO" بر مبنای "سیگنوس"، ما قادر به عرضه پرشتاب یک محصول مقرون به صرفه و قابل اطمینان در زمینه پرواز فضایی هستیم. اتمام بررسی طراحی اولیه "HALO" یک نقطه عطف مهم در تولید این ماژول است.
منبع:

1399/09/03
22:42:08
5.0 / 5
1126
تگهای خبر: شركت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما