اعلام تقویم جدید آزمون تولیمو

اعلام تقویم جدید آزمون تولیمو به گزارش این با من تاریخ و نحوه برگزاری آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo: E-A 2020) برای چهار دوره 153، 154، 155 و 156 اعلام گردید. این آزمون ها به صورت الكترونیك و در مراكز رسمی برگزار می گردند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ متقاضی شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) می توانند در دوره های ۱۵۳، ۱۵۴، ۱۵۵ و ۱۵۶ آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) که به روش الکترونیکی منحصراً در شهر تهران برگزار می شود، شرکت نمایند.
این آزمون در ایام ۴ و ۱۸ آذر همین طور ۹ و ۲۳ دی برگزار می شود، آن دسته از داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند.
داوطلبان جهت شرکت در جلسه آزمون باید ساعت: ۷: ۳۰ بامداد روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب نموده اند، مراجعه کنند. تمامی داوطلبان باید حتما پیش از شروع پروسه آزمون ساعت ۸ بامداد در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند، عدم حضور بموقع تا پروسه آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه، منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.
پروسه برگزاری آزمون در ساعت ۸ بامداد آغاز خواهد شد و داوطلبان باید پیش از شروع پروسه در محل برگزاری حضور داشته باشند. از آنجائیکه آزمون به صورت الکترونیکی و بوسیله کامپیوتر برگزار می گردد برای داوطلبان کارت ورود به جلسه پیش بینی نشده است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست.
داوطلبان باید با یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس دار، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت اختتام خدمت (برای آقایان))، به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.
آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که داوطلبان باید توسط کامپیوتر (کامپیوتر)، پاسخ سوالات تستی و همین طور متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند.
تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آنها مشخص شده است. بخش های تستی: شامل ۱۰۵ سوال است و داوطلبان باید جمعاً در مدت ۸۰ دقیقه به آن سوالات پاسخ بدهند.
ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression)؛ تعداد سوالات ۳۵ سوال (۱۵ سوال تکمیل جمله و ۲۰ سوال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه.
درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension)؛ تعداد سوالات ۳۵ سوال و مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه شامل قسمت A (۲۰ گفتگوی کوتاه): ۲۰ سوال. قسمت B (۲ گفتگوی طولانی): ۸ سوال. قسمت C (۳ سخنرانی): ۷ سوال).
سوالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به صورت مستقل برای هر داوطلب بوسیله هدست پخش خواهد شد، و داوطلبان باید باتوجه به متن سوال که از هدست پخش می شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه ای که در ارتباط با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام نمایند. داوطلبان باید توجه داشته باشند، متن سوالات شنیداری فقط یک دفعه پخش می شود و قابل تکرار نیست، پس لازم است تمام حواس و دقت خودرا برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.
همین طور خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension): تعداد سوالات ۳۵ سوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه.
نوشتاری(Writing): شامل یک سوال است که داوطلبان باید در مدت ۳۰ دقیقه بوسیله کامپیوتر (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات، با کیبورد برخوردار باشند.
همراه داشتن ماسک و دستکش لاتکس برای کلیه داوطلبان، الزامی است، مرکز آزمون مجاز است، از ورود داوطلبان به سالن آزمون، بدون همراه داشتن لوازم حفاظتی، خودداری کند.
داوطلبان باید گذرنامه، کارت ملی هوشمند، اصل شناسنامه عکسدار، گواهینامه و یا کارت اختتام خدمت (برای آقایان) و یک نسخه از تقاضانامه ثبت نام به همراه داشته باشند.
داوطلبان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روان نویس و …)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، هندزفری، ساعت یا دستبند، انگشتر هوشمند، پیجر و… اکیداً اجتناب کنند. ممکنست محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه های امتحانی پیش بینی نشده باشد، پس حوزه های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.
صحبت کردن با سایر داوطلبان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم التحریر، نت (یادداشت)، … در جلسه امتحان بعنوان تقلب و تخلف شمرده می شود، و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری رفتار خواهد شد.
همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری، سبب محرومیت از گزینش در آزمون می شود.
در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در پروسه برگزاری آزمون، لازم است داوطلبان، حداکثر تا ۴ روز پس از برگزاری هر آزمون بوسیله سیستم پاسخگویی اینترنتی به نشانی: www.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه و درخواست خودرا ثبت کنند. درخواست های واصله پس از تاریخ فوق، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.
داوطلبان بمنظور پاسخگویی به سوالات خود می توانند، به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و از مراجعه حضوری به سازمان، اجتناب کنند.
منبع:

1399/08/24
22:56:36
5.0 / 5
1161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما