آغاز فرآیند انتخاب رشته كنكوری ها از امروز

آغاز فرآیند انتخاب رشته كنكوری ها از امروز به گزارش این با من داوطلبان كنكور سراسری سال 99 كه مجاز به انتخاب رشته شده اند از امروز چهارشنبه دوم مهر می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دفترچه انتخاب رشته مجازین کنکور ۹۹ روز گذشته(سه شنبه) منتشر گردید و انتخاب رشته مجازین کنکور از امروز چهارشنبه دوم مهر شروع می شود و تا روز شنبه پنجم این ماه ادامه دارد.
بر مبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ داوطلب در رشته های با آزمون کنکور پذیرفته خواهند شد.
در کنکور سال جاری در گروه آزمایشی ریاضی و فنی تعداد ۱۲۵ هزار و ۴۲۰ داوطلب، در گروه آزمایشی تجربی تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۳ نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۱۴ هزار و ۴۷۱ داوطلب، در گروه آزمایشی هنر ۸۰ هزار و ۸۶ داوطلب و در گروه آزمایشی زبان هم تعداد ۱۲۹ هزار و ۵۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
داوطلبان باید دقت داشته باشند در صورت اتمام فرآیند انتخاب رشته، حتما شماره رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار کاربر قرار می گیرد.
از عصر روز دوشنبه ۳۱ شهریور پاسخنامه و کلید نهایی سؤالات آزمون برای رتبه های زیر ۱۰۰ هزار کشوری در گروه های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و رتبه های زیر ۲۰ هزار کشوری در گروه های هنر و زبان های خارجی داوطلبان روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.
همینطور سامانه انتخاب رشته مجازی از امروز چهارشنبه دوم مهر ماه از راه درگاه سازمان سنجش قابل استفاده توسط متقاضیان مجاز به انتخاب رشته خواهد بود و ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری همزمان با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته (شماره۲) در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.
داوطلبان در صورت انتخاب رشته دوره روزانه و قبولی در آن، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون سراسری سال آینده برای انتخاب رشته های روزانه را نخواهند داشت.
همینطور متقاضیانی که در سهمیه ثبت نامی خود مغایرتی مشاهده می کنند لازم است تا آخر وقت امروز چهارشنبه دوم مهر به سازمان های مربوطه مراجعه نموده و نسبت به حل مسئله سهمیه خود اقدام نمایند و متقاضیان در صورت مشاهده مغایرت در سوابق تحصیلی خود لازم است تا تاریخ دوم مهر به منطقه آموزش و پرورش شهرستان مربوطه رجوع کنند.1399/07/02
11:57:38
5.0 / 5
1231
تگهای خبر: آزمون , آموزش , ثبت نام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما