بازیابی مركز داده زیر آب مایكروسافت و افشای یافته های آن

بازیابی مركز داده زیر آب مایكروسافت و افشای یافته های آن به گزارش این با من شركت مایكروسافت در پروژه ای معروف به ˮپروژه ناتیكˮ بعد از دو سال مبادرت به بیرون آوردن یك مركز داده كه در بستر دریا قرار داده بود، كرده و متوجه تفاوت عملكردی محسوس آن با مراكز داده موجود روی خشكی شده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۸ در پروژه ای معروف به "ناتیک"(Natick) از فناوری زیردریایی ها برای غرق کردن یک "دیتا سنتر"(مرکز داده) در سواحل "اورکنی"(Orkney) اسکاتلند بهره برد که به قول محققان می تواند برای سالها اتصال به اینترنت را فراهم آورد. حالا این مرکز داده از زیر آب بیرون آورده شده و بازیابی شده است و محققان شرکت در حال آزمایش آن هستند تا ببینند که عملکرد آن چقدر خوب بوده است.
"جان روچ" از مایکروسافت اظهار داشت: این بازیابی، مرحله نهایی یک تلاش چند ساله است که ثابت کرد مفهوم مراکز داده در زیر آب از نظر لجستیکی، زیست محیطی و اقتصادی عملی است.
یکی از نخستین مواردی که محققان متوجه آن شدند این بود که مرکز داده در بستر دریا از نرخ خرابی کمتری نسبت به یک مرکز داده معمولی برخوردار بود و از ۸۵۵ سرور موجود فقط هشت مورد آنها طی این زمان از کار افتاده اند.
مایکروسافت حدس می زند که این توانایی اطمینان بیشتر امکان دارد مربوط به این واقعیت باشد که هیچ انسانی در این مرکز داده نبوده و در آن نیتروژن به جای اکسیژن پمپ می شود.
این شرکت حالا در تلاش است تا بفهمد چرا سرورهای مرکز داده زیر آب هشت برابر مطمئن تر از سرورهای زمینی هستند و می توانند از یافته های خود در مراکز داده مستقر روی زمین های خشک استفاده کنند.
"پروژه ناتیک" نامی است که به این آزمایش خاص زیر آبی داده شده است که ثابت کرد مراکز داده در وضعیت بکر قابل بازیابی هستند.
"اسپنسر فاورز" عضو اصلی گروه تحقیقاتی مایکروسافت اظهار داشت: ما در واقع از تمیز ماندن آن کاملاً تحت تاثیر قرار گرفتیم، چون که جلبک و امثالهم رشد زیادی روی آن نداشته است و بیشتر کثیفی های آن ناشی از زباله های دریایی بود. اما شاید بزرگترین درسی که باید از "پروژه ناتیک" گرفته شود، نحوه استفاده از انرژی به روش پایدارتر است.1399/06/27
01:13:00
5.0 / 5
1526
تگهای خبر: اینترنت , شركت , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما