در گزارش این با من اعلام شد:

موارد مشكوك به كرونا در سال تحصیلی جدید بررسی و پیگیری می شوند

موارد مشكوك به كرونا در سال تحصیلی جدید بررسی و پیگیری می شوند به گزارش این با من مدیر كل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم اظهار داشت: در كارنامه سلامت جسم موارد مشكوك، محتمل و قطعی كرونا بررسی شده و توسط مراكز بهداشت و درمان پیگیری انجام می شود.دکتر منصوره السادات صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: طرح پایش و غربالگری سلامت (روان و جسم) سال جاری برای نخستین بار برای همه دانشجویان شاغل به تحصیل از ۱۵ شهریورماه (همزمان با بازگشایی دانشگاه ها) و به صورت مجازی اجرا می شود.
وی از ایجاد تغییراتی در پرسشنامه های قبلی با عنایت به انتشار ویروس کووید ۱۹ خبرداد و اظهار داشت: به جهت اینکه بتوانیم حمایت های روانی اجتماعی و بهداشتی از دانشجویانی داشته باشیم که در این حوزه تجارب ناخوشایند داشتند سوال هایی در این حوزه افزوده شد.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم اعلام نمود: در کارنامه سلامت جسم سوالاتی در مورد وضعیت جسمانی و در کارنامه سلامت روان سوالاتی در مورد وضعیت روان شناختی در رابطه با تجارب ناخوشایند کرونا از دانشجویان پرسیده شده است.
وی درباره اینکه آیا در این پرسشنامه دانشجویان از نظر کرونا خود ارزیابی می شوند یا خیر اضافه کرد: در کارنامه سلامت جسم موارد مشکوک، محتمل و قطعی بررسی شده و توسط مراکز بهداشت و درمان پیگیری انجام می شود.
وی اضافه کرد: دانشجویانی که خودشان یا یکی از اعضای خانواده بیماری شدید، بستری یا فوت داشتند بررسی و توسط مراکز بهداشت و درمان پیگیری انجام می شود تا از خدمات بسته های خدمات روانی اجتماعی مراکز مشاوره دانشجویی بهره مند شوند.


منبع:

1399/06/15
14:44:44
5.0 / 5
1887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما