گزارش این با من؛

درخواست دانشگاهیان مازندران برای اخراج استاد هتاك و متخلف

درخواست دانشگاهیان مازندران برای اخراج استاد هتاك و متخلف به گزارش این با من تشكل های مختلف دانشجویی مازندران خواستار برخورد قاطع و قانونی با استاد هتاك شده و اخراج وی را از حوزه درس و دانشگاه بعنوان یك مطالبه عمومی درخواست نمودند.خبرگزاری مهر؛ گروه استان ها: ماجرا به چند ماه پیش هتک حرمت یکی از استادان غیربومی نسبت به یکی از دانشجویان دانشگاه مازندران بر می گردد. این دانشجو مبحث را با متولیان دانشگاه در بین می گذارد و سرانجام مساله هتک حرمت و هتاکی فرد متخلف محرز می شود.
کمیته انتظامی و انضباطی رسیدگی به تخلف اساتید دانشگاه به صورت موقت رأی به انفصال یکساله فرد متخلف از فعالیت در دانشگاه می دهد تا پرونده دقیق بررسی شود. اینک با گذشت چندماه زمزمه های بازگشت باردیگر این فرد متخلف به فضای درس و دانشگاه، موجی از اعتراض و مطالبه گیری تشکل های مختلف دانشجویی را در مازندران بوجود آورده است.
تشکل های مختلف دانشجویی در مازندران با انتشار اطلاعیه ای پیرامون تعیین وضعیت استاد هتاک و معترض دانشگاه مازندران خواهان پیگیری مجدانه و برخورد متناسب با مفاسد گوناگون در سطح جامعه مطابق با قوانین موضوعه کشور را انتظار افکار عمومی و مردم هوشیار و آگاه عنوان کردند.
در این بیانیه آمده است؛ مفاسد گوناگون اگر به سطح دانشگاه که مهد علم است کشیده شود و اگر آن مفسده در ارتباط با مسائل اخلاقی و منافی عفت عمومی و شئون استاد و دانشجو باشد، رفته رفته اعتماد متقابل میان اساتید و دانشجویان و امنیت خاطر خانواده ها از حضور نوامیس خود در محیط دانشگاه را گرفتار تردید خواهد نمود.
در ادامه این بیانیه تصریح شده است اخیراً اخبار شومی در خصوص تغییر حکم استاد هتاک علوم سیاسی به یکسال انفصال موقت از جانب هیئت تجدید نظر رسیدگی به اساتید به گوش فعالان تشکل های دانشجویی و دانشجویان دانشگاه مازندران رسیده که موجبات تعجب و نگرانی همه را از این حکم فراهم آورده است.

اجرای فرایندهای حقوقی و رسیدگی عادلانه طبق قانون رسیدگی به تخلفات اساتید با عنایت به مستندات موجود در پرونده استاد اشاره شده برخلاف اعمال نظرهای سلیقه ای جهت بازگرداندن وی به دانشگاه مازندران، خواسته تمام دانشجویان مازندران است، روحیات پاک و معصوم نوامیس ما، خواهران ما بازیچه هوس یک شخص معلوم الحال که الحق و الانصاف شأن استادی را به سخره گرفته نیست.
اعضای تشکل های دانشجویی دانشگاه مازندران به نمایندگی از دانشجویان اعلام نمودند هر گونه تخفیف درحکم این استاد هتاک را نقض حقوق دانشجویان و توهین به کرامت و شخصیت دختران پاک این سرزمین می دانند
اعضای تشکل های دانشجویی دانشگاه مازندران به نمایندگی از دانشجویان اعلام نمودند هر گونه تخفیف درحکم این استاد هتاک را نقض حقوق دانشجویان و توهین به کرامت و شخصیت دختران پاک این سرزمین می دانیم و اعتراض خود نسبت به اعمال سلیقه های انجام شده را طی نامه ای به حجت الاسلام ابراهیمی نماینده وزیر علوم و مسئول دفتر هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی اعلام خواهیم کرد.
این تشکل ها اخراج استاد از دانشگاه را مطالبه و خواسته اصلی بیان نمودند.
امیر سادات کرمی مسئول بسیج دانشجویی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار اینکه یکی از دانشجویان با رفتن به دفتر حراست و بسیج اساتید با ناراحتی مبحث تعرض و هتاکی یکی از استادان را مطرح کرده بود، اضافه کرد: مساله اخلاقی این فرد برای متولیان دانشگاه همچون حراست محرز شده است.
وی با اشاره به اینکه جریانی در تلاش است تا این استاد متخلف را از بزه ارتکابی تبرئه کند، اضافه کرد: این مساله سبب اعتراض دانشجویان و تشکل های دانشجویی شده است.
وی با عنوان اینکه کمیته انتظامی و رسیدگی به تخلفات به استادان دانشگاه طی جلسه ای و رسیدگی به موضوع، یک سال انفصال برای استاد متخلف درنظر گرفته است، خاطرنشان کرد: حرف ما این است که اگر این استاد بیگناه هست چرا یکسال از خدمت منفصل شده است ولی اگر خطاکار است، چنین فرد متخلفی باید اخراج شود نه آنکه یکسال از تدریس تعلیق شود.
سادات کرمی خاطرنشان کرد: وجود یک عنصر فاسد در دانشگاه پسندیده نیست و باید شدیدترین برخورد با چنین فردی صورت گیرد و حداقل حکم آن اخراج از دانشگاه و فضای تدریس باشد.
همچنین رحمت عباس تبار مسئول بسیج اساتید و عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران هم با مروری بر ماجرا به خبرنگار مهر می گوید: جلسه ای در دفتر رئیس دانشگاه درباره رسیدگی به تخلف استاد هتاک برگزار گردید و کمیته انتظامی رسیدگی به تخلفات اساتید هم مستندات و مدارکی را دال بر تخلفات استاد هتاک به دست آورد. بارها مساله این استاد عنوان شده بود اما کسی حاضر به شهادت نمی شد.
مسئول بسیج اساتید مازندران با اظهار اینکه برخورد با استاد متخلف مطالبه دانشجویان به حساب می آید، خاطرنشان کرد: حکمی که برای استاد متخلف صادر شد به صورت رسمی ابلاغ نشد و مبحث تلفنی به کارشناس اعلام شده بود.
عباس تبار خاطرنشان کرد: مبحث تخلف این استاد از جانب بعضی از دانشجویان هم مطرح گردیده است و مجموع مسائل و مدارک موجود درحالی است که هیئت تجدید نظر اعتقاد دارد به خلاف شرع بودن رفتار استاد نرسیدیم ولی خلاف شأن بودن آن اثبات شده است و بر این اساس حکم به یکسال انفصال استاد داده شده است.
وی با اشاره به اینکه هیئت تجدید نظر حکم به خلاف شأن رفتار استاد هتاک داده است نه خلاف شرع اظهار داشت: متأسفانه شأن استاد و دانشجو با این حکم تنزل داده شده است درحالی که قاطبه دانشجویان می دانند استاد متخلف مشهور به چنین رفتاری است و این مورد بر تخلف وی سندیت می کند.
مسئول بسیج اساتید مازندران افزود: استاد متخلف با این که ممنوع الورود بوده اما تمام و کامل حقوق خویش را ماهانه دریافت می کند و روز شنبه گذشته برای وی جلسه دفاع رساله گذاشته شده است.
وی با تاکید بر لزوم برخورد جدی و شدید با استاد متخلف خاطرنشان کرد: جلسات تجدید نظر و اعلام حکم و نوع ابلاغ احکام بگونه ای است که کسی متوجه نمی گردد و شفافیتی در این حوزه وجود ندارد درحالی که مطالبه دانشجویان برخورد قاطع با فرد متخلف است.
برخی دانشجویان و دانشگاهیان با عنوان اینکه قاطبه قشر دانشگاهی جزو افراد متدین و معتقد به شمار می روند خواهان پاکسازی محیط دانشگاه و فضای علمی از حضور عناصر ناپاک و فاسد شدند و آنرا بعنوان یک مطالبه عمومی درخواست نمودند.

1399/05/17
22:16:58
1.3 / 5
1999
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
Amir:
باسلام با سلام
احتراما، در ارتباط با اين خبر كه در سايت شما منتشر شده است به استحضار مي رساند، نظر به اينكه اتهامات وارده كذب بوده و محتواي منتشره حاوي نسبت هاي اهانت آميز است مرجع اصلي خبر، اين خبر را حذف كرده است. انتظار مي رود شما هم در چارچوب رعايت اخلاق رسانه اي همين كار را انجام دهيد. ضمنا اگر راه ارتباطي ديگري داريد لطفا اعلام بفرماييد.با تشكر و امتنان
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما