برای ترم آینده تحصیلی؛

اعلام شیوه آموزش دانشجویان غیر ایرانی در روزهای كرونا

اعلام شیوه آموزش دانشجویان غیر ایرانی در روزهای كرونا این با من: مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی شیوه آموزش دانشجویان بین المللی دانشگاه های كشور را در روزهای كرونا و ترم پیش رو اعلام نمود.


به گزارش این با من به نقل از سازمان امور دانشجویان، عبدالحمید علیزاده در شصت و ششمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها که با حضور وزیر علوم و به شیوه مجازی انجام شد اظهار داشت: باید دستاوردهای کشور در جذب دانشجوی خارجی را حفظ نموده و ارتقاء دهیم. وی ادامه داد: تحصیل دانشجوی خارجی در یک کشور در ۵ مرحله جذب، پذیرش، پشتیبانی، آموزش و فارغ التحصیلی اتفاق می افتد که مرحله پشتیبانی رفاهی و کنسولی بسیار مهم می باشد. علیزاده گفت: ما الان با کشورهای رقیب خود در جذب دانشجویان بین المللی با فاصله کمی در حال رقابت هستیم و اگر بتوانیم ترکیه را پشت سر بگذاریم به جایگاه اصلی خود در منطقه دست پیدا می نماییم. وی ادامه داد: امروزه با مصر، امارات متحده عربی و مالزی در جذب دانشجوی بین المللی در رقابت تنگاتنگ هستیم و باید این شرایط را حفظ و تقویت نماییم. مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی اشاره کرد: معاونان دانشجویی در کمیسیون های موارد خاص، مسایل دانشجویان بین المللی را به صورت ویژه و با نگاه حمایتی بررسی نمایند. علیزاده درباب شیوه تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در نیمسال اول سال تحصیلی پیش رو اظهار داشت: دانشجویان بین المللی که با زبان فارسی آشنا هستند با رعایت ضوابط پذیرش بشوند و با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت آموزش حضوری ببینند. وی ادامه داد: دانشجویان بین المللی نیازمند آموزش زبان فارسی به صورت مجازی توسط مراکز آموزش زبان فارسی دانشگاه ها آموزش می بینند. علیزاده اظهار داشت: دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل که در اسفندماه ایران را ترک کردند اگر به تشخیص دانشگاه نیازی به دروس عملی ندارند به صورت مجازی آموزش می بینند.
وی اظهار داشت: آن دسته از دانشجویان بین المللی که باید در محل تحصیل حضور داشته باشند با رعایت موازین بهداشتی در هنگام ورود به کشور و سایر کنترل ها به صورت محدود پذیرش می شوند و تحصیلات خودرا ادامه می دهند.
وی اشاره کرد: شیوه آموزش برای مابقی دانشجویان غیر ایرانی که هم اکنون در کشور حضور دارند نیز همانند سایر دانشجویان کشور خواهد بود.


منبع:

1399/05/08
19:01:48
5.0 / 5
1940
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما