خط تولید فیلم پلاستیكی چندلایه لمینت شده افتتاح شد

ستاری: اشتغالزایی دانش بنیان ها رشد 50 درصدی را تجربه می كند

ستاری: اشتغالزایی دانش بنیان ها رشد 50 درصدی را تجربه می كند این با من: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مسافرت خود به استان قزوین خط تولید فیلم پلاستیكی چند لایه لمینت شده و سلفون حرارتی را در شهرك كاسپین افتتاح نمود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، این واحد با ۵ میلیون دلار سرمایه گذاری و ۱۰ هزار تن ظرفیت تولید سالانه بعنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده محصولات چاپی عمومی و ویزیت در صنعت چاپ ایران به بهره برداری رسید.
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم اظهار داشت: ظرفیت های علم و فناورانه خوبی در استان قزوین وجود دارد. مراکز علمی و آموزشی و نیروی انسانی خلاق همچون این ظرفیت ها است. قبل از این نیز سرمایه گذاری مناسبی برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در استان انجام شده است که ادامه دار خواهد بود. در این سفر اتفاقات خوبی در حوزه گسترش زیست بوم فناوری و نوآوری برای استان رخ می دهد.
وی افزود: در بازدید از شهرک های صنعتی مختلف در استان قزوین مانند کاسپین و البرز هر بار دستاوردی جدید مشاهده می کنم که خود نشان از توانمندی متخصصان در این استان دارد. دراین زمینه می توان به سرمایه گذاری در حوزه ساخت موتورهای کم مصرف ۳ سیلندر یک و ۶ برای صنعت خودرو اشاره نمود که یک اقدام دانش بنیانی و کاری بزرگ است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز اساسا از این حرکت حمایت می کند. امیدوار هستیم امسال تولید انبوه این موتور آغاز شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بخش بعدی به کارهای حوزه کشاورزی اشاره نمود و اضافه کرد: مباحث امنیت غذایی در این عرصه دارای اهمیت است. در حوزه کشت بافت نهال و تولید هسته های اولیه عاری از انواع ویروس کارهای وسیعی با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از این اقدامات حمایت می کند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان همین طور با اشاره به اشتغالزایی شرکت های دانش بنیان بیان کرد: سال قبل بیش از ۳۰۰ هزار اشتغال مستقیم توسط این شرکت ها به وجود آمد و فروشی ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی داشتند. هم اکنون نیز شاهد حضور شرکت هایی با ارزش بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان روی تابلو هستیم. امسال اساسا شاهد رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی این شرکت ها خواهیم بود.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، ستاری همین طور در ادامه از طرح ملی صنعتی دانش بنیان تولید موتور سه سیلندر کم مصرف بازدید کرد.
منبع:

1399/04/17
14:08:17
5.0 / 5
2317
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دانش بنیان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما