رئیس سازمان امور دانشجویان:

اختصاص اعتبار به دانشگاه ها برای اقدامات پیشگیرانه در مقابل كرونا

اختصاص اعتبار به دانشگاه ها برای اقدامات پیشگیرانه در مقابل كرونا به گزارش این با من رئیس سازمان امور دانشجویان از اختصاص اعتبارات خاصی به دانشگاه ها برای انجام اقدامات آموزشی و پیشگیرانه در مقابل كرونا خبرداد.به گزارش این با من به نقل از سازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی، اقدامات و برنامه های سازمان امور دانشجویان در مقابله با ویروس کرونا را در سه مرحله قبل از شیوع، حین شیوع و دوران پسا کرونا را شرح داد و اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان از اولین دستگاه های اجرایی کشور بود که بعد از اعلام رسمی ورود ویروس کرونا برای مقابله با این ویروس دست به اقدام زد.
وی اضافه کرد: فراهم کردن تسهیلات برای خروج دانشجویان غیرایرانی از اقدامات اولیه این سازمان بود که در اسفندماه ۹۸ انجام شد و اکثریت دانشجویان غیر ایرانی پیش از آخر سال ۹۸ از کشور خارج شدند.
رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: با خروج دانشجویان غیرایرانی از کشور به دانشگاه ها تاکید شد زمینه استفاده از کلاس های آموزشی به شیوه مجازی و آنلاین برای آنان فراهم گردد و برای مراجعات سایر دانشجویان به سازمان امور دانشجویان هم دستورالعمل خاصی تدوین شد.
معاون وزیر علوم اظهار داشت: در اولین روزهای انتشار کرونا هم به دانشگاه ها ابلاغ گردید نسبت به تخلیه خوابگاه های دانشجویی و ضدعفونی کردن خوابگاه ها و غذاخوری ها اقدام نمایند و پروتکل ها و شیوه نامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ گردید.
وی اضافه کرد: در زمان شیوع کرونا استفاده از ظرفیت همیاران بهداشت و همیاران سلامت روان و مراکز مشاوره دانشگاه ها در دستور کار قرار گرفت و مراکز مشاوره به دانشجویان در مورد مدیریت بحران کرونا مشاوره های آنلاین و مجازی عرضه کردند.
رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: در همین راستا حدود ۶۰ مرکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه ها با دانشجویان تماس تلفنی گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت دانشجویان به آنان در زمینه مقابله با کرونا مشاوره دادند.
وی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم را همچون اقداماتی نام برد که توسط دانشجویان و با همکاری دفتر مشاوره و سلامت سازمان و کانون های همیار سلامت و روان دانشگاه ها انجام شد.
صدیقی اظهار داشت: برای انجام اقدامات آموزشی و پیشگیرانه در مقابل کرونا به دانشگاه ها اعتبارات خاصی تخصیص و ابلاغ گردید و صندوق رفاه دانشجویان هم به دانشگاه ها این فرصت را داد تا اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی را ترم جاری به این صندوق پرداخت نکنند.
وی اضافه کرد: همینطور صندوق رفاه دانشجویان فرصت ثبت نام وام های دانشجویی را تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید کرد و دریافت اقساط دانش آموختگان را تا سه ماه تعویق کرد.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت کارگران پیمانکاری غذاخوری ها و خوابگاه های دانشجویی به دلیل تعطیلی موقت این بخش ها در دستور کار قرار دارد.
وی اضافه کرد: در کنار تسهیلاتی که برای دانشجویان خوابگاه های دولتی صورت گرفت، عرضه تسهیلات به خوابگاه های خودگردان و غیر دولتی هم از راه مراجع ذیربط در حال پیگیری است.
صدیقی تصریح کرد: از دانشگاه ها خواسته شده برای ضدعفونی کردن مکان های آموزشی، غذا خوری و خوابگاه های دانشجویی جهت شروع مجدد احتمالی آموزش حضوری دانشگاه ها پیشبینی های لازم را معمول دارند.

1399/02/09
13:36:48
5.0 / 5
2388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما