وزیر بهداشت تاكید كرد؛

استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی دانشگاه ها درباب كرونا

استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی دانشگاه ها درباب كرونا این با من: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در نامه ای به معاون تحقیقات و فناوری این وزارتخانه بر استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشكی كشور درباب ویروس كرونا تاكید نمود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی، وزیر بهداشت در این نامه عنوان كرد: باتوجه به شیوع COVID 19در كشور، بررسی جنبه های مختلف بیماری، می طلبد تا تیم های تحقیقاتی گوناگون كلیه دانشگاه های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی به این امر مهم بپردازند.

وی اشاره كرد: مواردی از قبیل، میزان شیوع، توزیع سنی ابتلا، اثر بخشی رژیم های دارویی، میزان مرگ و میر و رابطه آن با سن، جنس و نژاد، تاثیرگذاری نحوه مراقبت ها، ماهیت و رفتار ویروس و جهش های احتمالی، بررسی روند اپیدمیولوژیك و قدرت سرایت آن، ردیابی منابع اولیه آلودگی، نقاط و تاریخ شروع بیماری دركشور، تاثیر رفتار اجتماعی بر گسترش بیماری، تاثیر بیماری بر بهداشت روان جامعه یا شیوه های موثر پیشگیری، عوارض اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بیماری، مقایسه موارد كشورمان با دیگر كشورها و ده ها جنبه دیگر می تواند موضوعات مهم تحقیقاتی باشد.

دكتر نمكی اشاره كرد: حاصل این تحقیقات می تواند علاوه بر جمع آوری مستندات این دوران پر اهمیت، راهگشای همكارانمان در اصلاح رویه های اجرایی مبارزه و كنترل بیماری باشد.

وزیر بهداشت اشاره كرد: یقیناً استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی كشور می تواند مهمترین ابزار كمك به این تحقیق باشد و در عرصه ملی به كار آید.
به گزارش وبدا، وی ادامه داد: بدیهی است كلیه معاونت ها جهت انتقال اطلاعات و یافته های دراختیار، با معاونت تحقیقات و فناوری و تیم دكتر ملك زاده همكاری خواهند كرد.
منبع:

1398/12/19
21:30:45
5.0 / 5
3306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما