طی آزمایش

انفجار موشك استارشیپ

انفجار موشك استارشیپ به گزارش این با من تصاویری كه از آزمایش فشار نمونه اولیه موشك ˮاستارشیپˮ متعلق به شركت ˮاسپیس ایكسˮ انتشار یافته نشان داده است این موشك طی این آزمایش منفجر شده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، نمونه اولیه موشك استارشیپ موسوم به "Starship SN1" هنگام یك آزمایش فشار روی سكوی خود در تأسیسات تگزاس جنوبی منفجر شد.
با این وجود طبق اعلام شركت اسپیس ایكس جای نگرانی نیست، چونكه این قبیل حوادث قسمتی از روند آماده سازی موشك هستند.
"مایكل بیلور" كارشناس فضایی در یك توییت گفت: جای نگرانی نیست. توسعه، شكست، رفع ایراد، آزمایش، شكست، اصلاح، ... جزئی از روند كاری اسپیس ایكس است. آنها از این اتفاق درس می گیرند و آنرا اصلاح می كنند.
این آزمایش با نیتروژن مایع فاقد توانایی ایجاد نیروی حركتی انجام شد و مخزن تركید و موجب انفجار شد. گزارش ها حاكی از آنست كه این مخزن در طول اعمال فشار ممكنست گرفتار نقص ساختاری بوده و منفجر شده است.
با این وجود، این یك ضرر شدید برای اسپیس ایكس نیست، برای اینكه نمونه اولیه این موشك به همین دلیل و مخصوص آزمایش های اولیه ساخته شده است. سایر نمونه های اولیه استارشیپ نیز ممكنست در طول آزمایش های بعدی برای رساندن این موشك به پروازهای مداری از بین بروند.
همه ما این را می دانیم كه بدون شكستن چند تخم مرغ نمی توان املت درست كرد. بدین سبب نمی توان اكتشافات فضایی را بدون شكست و از بین رفتن چند نمونه اولیه از موشك اصلی انجام داد.
با وجود این، اینكه ببینیم چیزی كه ساخت آن نیاز به تلاش زیادی دارد، نابود می شود، هیچ گاه خوب نیست. آرزو می نماییم كه اسپیس ایكس در آزمایشات آینده خود شانس بیشتری داشته باشد و خسارت ها به حداقل برسد.


 


منبع:

1398/12/11
15:07:16
5.0 / 5
3978
تگهای خبر: اكتشاف , شركت , آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما