براساس بخشنامه جدید؛

نحوه خروج از كشور دانشجویان خارجی اعلام گردید

نحوه خروج از كشور دانشجویان خارجی اعلام گردید به گزارش این با من مدیركل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان از صدور بخشنامه ای در مورد چگونگی خروج دانشجویان خارج از كشور اطلاع داد.عبدالحمید علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت دانشجویان خارجی كه درخواست بازگشت به كشور خویش را دارند، اظهار داشت: آن دسته از دانشجویان بین المللی كه به علت تعطیلات پیش رو قصد رفتن به كشور خویش را دارند، می توانند بر مبنای بخشنامه امروز كه با همكاری نیروی انتظامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اداره پلیس مهاجرت و گذرنامه صادر شده و با رعایت نكاتی كه اعلام می شود نسبت به خروج و مراجعت خود اقدام نمایند.
مدیركل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان افزود: این دانشجویان برای خروج حتما باید كارت یا گواهی دانشجویی معتبر داشته باشند و در پاسپورت آنها، پروانه اقامت معتبر وجود داشته باشد.
علیزاده اضافه كرد: این دانشجویان باید از مبادی اصلی كشور مبادرت به خروج كنند. آنهایی كه می خواهند از فرودگاه ها بیرون بروند، پیشنهاد ما این است كه ۷ تا ۸ ساعت زودتر از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند، بروند و برگردند، سپس ما در خدمت آنهایی كه هرگونه خدمات كنسولی برای اقامت نیاز داشته باشند، هستیم. به گزارش این با من به نقل از مهر در این رابطه اداره كل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود دانشجویانی كه مایل هستند در روزهای تعطیلات دانشگاهی در كشور خود باشند می توانند بدون احتیاج به دریافت جواز خروج و مراجعت كشور را برای سپری كردن تعطیلات ترك كنند. متن این اطلاعیه به شرح ذیل است: قابل توجه كلیه دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در دانشگاه های كشور به اطلاع آن دسته از دانشجویان بین المللی دانشگاه ها كه قصد مراجعت به كشور متبوع خود و استفاده از تعطیلات را دارند می رساند با توجه به مساعدت و هماهنگی به عمل آمده با اداره پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی ج. ا. ایران و بر مبنای بخشنامه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۵ اداره مذكور، این دسته از دانشجویان می توانند با رعایت موارد و در دست داشتن مدارك زیر بدون احتیاج به دریافت جواز خروج و مراجعت كشور را برای سپری كردن تعطیلات ترك كنند. ۱- كارت یا گواهی دانشجویی معتبر ۲- گذرنامه دارای پروانه اقامت دانشجویی معتبر ۳- مبادرت به خروج از مبادی و مرزهای اصلی كشور نكته مهم: آن دسته از دانشجویان كه قصد مراجعت از مسیرهای هوایی را دارند ضروریست ۸ ساعت زودتر از زمان پرواز در فرودگاه باشند.

1398/12/08
10:16:54
5.0 / 5
3621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما