كمیته ویژه جلوگیری از كرونا در دانشگاه فنی و حرفه ای تشكیل شد

كمیته ویژه جلوگیری از كرونا در دانشگاه فنی و حرفه ای تشكیل شد به گزارش این با من كمیته ویژه كنترل و جلوگیری از بیماری كرونا با حضور معاونین و مدیران كل حوزه ستادی در دانشگاه فنی و حرفه ای تشكیل شد.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، به دنبال انتشار اخبار رسمی در مورد ابتلای برخی از هموطنان به بیماری های ویروسی آنفولانزا و كووید ۱۹ در بعضی استان ها، با وجود اینكه تابحال هیچ موردی از این بیماری یا موارد مشكوك به آن در دانشگاه فنی و حرفه ای مشاهده نشده است امّا به دستور رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای كمیته ویژه ای به منظور اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم برای كنترل و جلوگیری از این بیماری در سازمان مركزی دانشگاه تشكیل شد.
در اولین نشست این كمیته كه بامداد امروز با حضور معاونین و مدیران كل حوزه ستادی دانشگاه فنی و حرفه ای در سالن جلسات دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، موارد زیر به تصویب رسید و از كلّیه دانشگاهیان فنی و حرفه ای درخواست شد سفارش های ویژه زیر را مورد توجّه جدّی قرار دهند:
ایجاد جو روانی آرام و پرهیز از ترس و واهمه و اطلاع رسانی دقیق و بهنگام.
تأكید بر عرضه آموزش های عمومی به دانشجویان و كاركنان در جهت روش های پیشگیری و مقابله با بیماری خصوصاً در خوابگاه های دانشجویی.
رعایت بهداشت فردی بخصوص شستشوی مكرّر و صحیح دست ها با آب و صابون یا با استفاده از ژل های ضدعفونی كننده؛
چاپ و نصب بنر و توزیع بروشورهای اطلاع رسانی در سطح واحد های تابعه (پیوست نامه)
لغو تمامی سیمنارها، كنفرانس ها و همایش های غیرضروری در اسفندماه جاری.
استفاده از وسایل شخصی نظیر ظروف غذا، قاشق، چنگال، مهر نماز.
مراقبت در هنگام از وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس، تاكسی، آژانس.
نصب مخازن ژل های ضدعفونی در ورودی های سالن های غذاخوری.
ضدعفونی كردن محیط اماكن آموزشی و رفاهی و خودرو های عمومی.
روسای استانی ضمن ارتباط مستمر با استانداری ها و ستادهای پیشگیری و مقابله در مورد تعطیلی موقت فعالیت آموزشی(هماهنگ با سایر موسسات آموزش عالی استانی) اقدام نمایند.
ارتباط موثر و هماهنگ مسئولین مراكز، با مراكز بهداشتی و درمانی شهرستان جهت بازدید كارشناسان و ارائه طریق جهت جلوگیری از بیماری مذكور در سلف سرویس، نمازخانه، خوابگاه، كلاس های درسی، كارگاه و آزمایشگاه.
حضور پزشك و كارشناس بهداشت در خوابگاه های دانشجویی و ضرورت هماهنگی جهت انتقال موارد مشكوك بیماری به مراكز درمانی.
پرهیز جدی از انجام مأموریت های اداری غیر ضروری.
ضرورت قرار دادن مواد ضد عفونی كننده در كنار دستگاه های ثبت ساعت(كارت زنی) و یا اتخاذ ترتیب دیگری برای ثبت ورود و خروج كاركنان با توجه به شرایط موجود
موافقت با مرخصی همكارانی كه مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا هستند(عدم حضور عزیزان منوط به دریافت گواهی استراحت پزشكی خواهد بود و عدم حضور فرد به صورت مرخصی استعلاجی محاسبه می شود.
از همكاران و دانشجویانی كه ظرف دوهفته گذشته به استان های در معرض آلودگی این ویروس مسافرت داشته اند، در صورت غیبت، مرخصی ایشان موجه شناخته می شود.
غیبت دانشجویانی كه علائم مبتلا شدن به سرماخوردگی و آنفولانزا و بیماری های ویروسی مشابه را دارند در صورت ارائه گواهی استراحت پزشكی، موجه خواهد بود.
سایر موارد پیشگیری كننده و درمانی.

1398/12/04
13:48:00
5.0 / 5
3745
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما