رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد

۶۵ درصد خوابگاه ها عمر بالای ۲۰ سال دارند

۶۵ درصد خوابگاه ها عمر بالای ۲۰ سال دارند به گزارش این با من رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: حدود ۶۵ درصد از خوابگاه ها عمر بالای ۲۰ سال دارند و برپایه برآورد ما حدود ۹۹۰ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز آنها اعتبار نیاز است.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعمیر و تجهیز خوابگاه های دانشجویی اظهار داشت: طرحی تهیه كرده ایم كه با همكاری صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، دانشگاه ها و خیرین خوابگاه های دانشجویی را تعمیر، تجهیز، مرمت و نوسازی نماییم.
وی افزود: در این طرح ۴۰ درصد اعتبار توسط صندوق رفاه دانشجویان، ۳۰ درصد توسط خیرین و ۳۰ درصد هم توسط دانشگاه ها تهیه می شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه كرد: در این طرح دانشگاه ها خود می توانند خیرین را معرفی كنند و همینطور صندوق هم تلاش می كند با بعضی از خیرین وارد مذاكره شود.
وی اضافه كرد: قبلاً ۵۰ درصد اعتبار تعمیر و تجهیز خوابگاه ها توسط دانشگاه ها و ۵۰ درصد توسط صندوق رفاه دانشجویان تأمین می شد اما حالا درصدد هستیم تا از منابع خیرین هم استفاده نماییم.
مطیعی افزود: خوابگاه های ما كیفیت متفاوتی دارند، بعضی از خوابگاه ها نوساز هستند و كیفیت خوبی دارند و برخی هم مدتی است از قدمت آنها گذشته و از آنها استفاده شده و كیفیت مطلوبی ندارند كه برای تجهیز آنها احتیاج به اعتبار داریم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه كرد: با عنایت به قدمت و فرسودگی خوابگاه ها، حدود ۶۵ درصد از خوابگاه های ما عمر بالای ۲۰ سال دارند و طبیعی است كه هزینه تعمیر و بازسازی آنها زیاد باشد.
وی افزود: بر مبنای برآورد ما در سال ۹۸ حدود ۹۹۰ میلیارد تومان (نهصد و نود میلیارد تومان) برای تعمیر و تجهیز خوابگاه ها همچون سرمایش، گرمایش، روشنایی خوابگاه ها و تعمیر سرویس بهداشتی و آشپزخانه ها نیاز است.
مطیعی اضافه كرد: علیرغم اینكه زحمات زیادی طی ۴ الی ۵ سال قبل كشیده شده است سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان توسط صندوق و دانشگاه ها فقط برای تعمیر، تجهیز، نوسازی و مرمت خوابگاه ها هزینه شده است اما به اعتبار بیشتری نیاز داریم.
وی افزود: امیدواریم كه با كمك خیرین، دانشگاه ها، سازمان برنامه و بودجه و صندوق روند مرمت و نوسازی خوابگاه ها را تسریع نماییم.

1398/11/26
15:55:01
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , رفاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما