پزشكیان در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه در جهاد دانشگاهی مطرح كرد

لزوم عزم جدی سیاسیون برای رفع مشكلات ناشی از تناقض منافع

لزوم عزم جدی سیاسیون برای رفع مشكلات ناشی از تناقض منافع به گزارش این با من نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بر عزم جدی سیاسیون بر رفع مشكلات ناشی از تناقض منافع اصرار كرد و اظهار داشت: این عزم باید بین همه مسئولان شامل دولت، مجلس و قوه قضاییه وجود داشته باشد تا شاهد مشكلات كمتری باشیم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، مسعود پزشكیان در مراسم امضای تفاهم نامه بررسی ابعاد تعارض منافع و تاثیر آن بر رفاه اجتماعی كه امروز در ساختمان مركزی جهاد دانشگاهی انجام شد بر وجود تعارض منافع در كشور اذعان كرد و اظهار داشت: این مساله یك واقعیت تلخی است كه در ما وجود دارد و اجازه نمی دهد همه برمبنای عدالت مشاركت كنند مثلا كسی كه می خواهد دراین زمینه قضاوت كند خودش حكم می دهد در مجلس نیز به صورت است كه واحد نظارت بر رفتار نمایندگان خود نماینده ها هستند. بدین سبب وقتی خود ما بر روی خودمان نظارت نماییم چاقو دسته خودرا نمی برد و این اشكالی است كه از نظر ساختاری در نوشتن قانون و یا چارچوب هایی كه هست وجود دارد.
وی افزود: در ارتباط با قانون بهداشت درمان كه ما در قانون برنامه پنجم و ششم نیز آنرا نوشتیم تاكید كردیم پزشكان یك جا مركز خصوصی یا دولتی كار كنند اما اجرایی نشد چون آنهایی كه مجری بودند در چند جا كار می كردند بدین سبب به سبب اینكه منافع خودشان به خطر می افتاد این عملا اجرا نشد. سیستم های نظارتی ما نیز به سبب وجود برخی تعاملات با آنها در نظارت درست عمل نكردند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همین طور بر لزوم عزم و اراده سیاسی بر مقابله با تضاد منافع در كشور اصرار كرد و اظهار داشت: این عزم باید بین همه مسئولان شامل دولت، مجلس و قوه قضاییه وجود داشته باشد تا شاهد مشكلات كمتری باشیم.

پزشكیان همین طور تعهد و عزم سیاسیون را مهم ترین عامل در رفع مشكلات ناشی از تناقض منافع دانست و اظهار داشت: به جهت اینكه جلوی این تعارض منافع گرفته شود باید این عزم بین سیاسیون شكل بگیرد در غیر این صورت مجریان امر تنها خواهند ماند.

بگفته وی، وقتی ما در وزارت بهداشت مسئولیت داشتیم همواره با بسیاری از جاها درگیر می شدیم در نتیجه برای ما به انواع مختلف مشكل اینجا می كردند مثلا گیرهای بی خودی می دادند كه این بخش مشكل دارد ولی وقتی اصل موضوع را بررسی می كردیم نمی گفتند دنبال بحث بروند.
منبع:

1398/11/15
23:48:19
5.0 / 5
4498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما