با همكاری پژوهشگاه ابن سینا و سازمان اوقاف؛

نخستین مزرعه نمونه نژادهای ممتاز گاو

نخستین مزرعه نمونه نژادهای ممتاز گاو به گزارش این با من پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی و سازمان اوقاف و امور خیریه در راه اندازی اولین مزرعه نمونه نژادهای ممتاز گاو در كشور با یكدیگر همكاری خواهند كرد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، پژوهشگاه علوم و تكنولوژی های جدید زیستی جهاد دانشگاهی- ابن سینا، با مشاركت سازمان اوقاف و بر پایه‌ی فناوری بانك جنین نژادهای ممتاز گاوی كه همچون دستاوردهای برتر پژوهشگاه ابن سینا در زمینه‌ی بیوتكنولوژی تولیدمثل دامی است، مزارع نمونه‌ی نژادهای برتر گوساله در كشور را راه اندازی می نماید.
پژوهشگاه ابن سینا در سال های گذشته با راه اندازی اولین بانك جنین از پنج نژاد ممتاز گوساله های گوشتی (شاروله، لیموزین و آكیتن)، شیری (جرزی) و دومنظوره (سمینتال) توانسته بود گامی در بهبود و توسعه‌ی صنعت دامپروری در كشور بردارد و الان هم با مشاركت و سرمایه گذاری سازمان اوقاف مقرر است پنج مزرعه‌ی نمونه برای پرورش و تكثیر این نژادهای ممتاز در كشور راه اندازی شود.
راه اندازی این مزارع گامی مهم در جهت كاهش واردات و خودكفایی دامی كشور به شمار می آید و با عنایت به محدودیت های فعلی و آتی در عرصه‌ی واردات، می تواند سبب افزایش دسترسی دامپروان سراسر كشور به نژادهای ممتاز و افزایش ذخایر بانك جنین این نژادها شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه ابن سینا، اولین مزرعه نمونه‌ی نژادهای ممتاز گاوهای شیری، گوشتی و دومنظوره در ملارد كرج راه اندازی خواهد شد و چهار مزرعه دیگر در نقاط مختلف كشور به بهره برداری خواهند رسید.
به گزارش این با من به نقل از ایسنا، بامداد امروز تفاهم نامه ای میان جهاد دانشگاهی و سازمان اوقاف و امور خیریه با مبحث استفاده از فناوری تولید خارج رحمی جنین با استفاده از تكنیك دریافت سونوگرافیك تخمك از گاو زنده به امضا رسید.


 


منبع:

1398/11/06
14:37:43
5.0 / 5
4471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما