توسط معاونین دانشجویی دانشگاهها؛

نرخ خدمات رفاهی دانشجویان در سالهای 1399-1400 بررسی می شود

نرخ خدمات رفاهی دانشجویان در سالهای 1399-1400 بررسی می شود این با من: معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر از تصمیم گیری برای نرخ خدمات رفاهی دانشجویی سال آینده شامل غذای دانشجویی، خوابگاه و... در اواخر بهمن ماه امسال آگاهی داد.عبدالمجید خوشنود در گفتگو با خبرنگار مهر، پیرامون موضوعات مورد بحث در جلسه معاونین دانشجویی دانشگاه ها كه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار نمود: مهمترین موضوع مورد بحث، تعیین نرخ خدمات رفاهی سال تحصیلی ۱۳۹۹–۱۴۰۰ بود كه از یك سو؛ به سبب كمبود وقت برای به نتیجه رسیدن و از سویی به سبب وجود اختلاف نظر، قرار بر این شد تا نقطه نظرات بصورت مكتوب ارسال و پس از مطالعه كامل، جمع بندی نهایی صورت بگیرد.
تصمیم گیری برای نرخ خدمات رفاهی در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰
معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر اضافه كرد: در این خصوص، بعضی از عزیزان حاضر در نشست، باتوجه به شرایط اقتصادی موجود، نظرشان بر افزایش نیافتن نرخ خدمات بود و در مقابل برخی نیز، به سبب محدودیت منابع دانشگاه ها، بر این عقیده بودند كه باید یك حداقل افزایشی، صورت بگیرد.
معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر افزود: به رغم پیش بینی ۵ – ۶ بند در دستور جلسه، بررسی و تصمیم گیری درباب همین یك مورد، یعنی؛ افزایش نرخ خدمات رفاهی دانشجویان، زمان زیادی برد و منتج به تصمیم هم نشد. پس قرار بر این است كه بعد از ارسال نظرات معاونین بصورت مكتوب، در جلسه بعدی كه احیانا اواخر بهمن و یا اوایل اسفندماه برگزار می شود، تصمیمات نهایی هم درباره تغییر نرخ غذا و هم درباب سایر بندها، اتخاذ شود.
نظر ما افزایش ۳۰ درصدی نرخ خدمات رفاهی است
وی درباب نظر دانشگاه خواجه نصیر درباره تغییر نرخ خدمات رفاهی، اظهار داشت: نظر ما این است كه همچون سال تحصیلی قبل، این دفعه نیز به طور میانگین حدود ۳۰ درصد افزایش نرخ لحاظ شود؛ مشروط بر اینكه، حمایت ها از جانب سازمان دانشجویی، صندوق رفاه و البته خود دولت، خصوصاً درباب خدمات بخش تغذیه، مثل گذشته ادامه داشته باشد؛ چونكه اگر این حمایت نباشد، عملا معادلات بر هم خواهد خورد.
نرخ هر وعده غذایی در دانشگاه خواجه نصیر/۱۲ هزار تومان یارانه می دهیم
خوشنود با اشاره به اینكه نرخ تقریبی هر وعده غذای دانشجویی این دانشگاه بین ۱۷۰۰ تا ۲ هزار تومان است، افزود: این رقم در واقع برمبنای مصوبه صندوق رفاه وزارت علوم تعیین شده، هرچند قیمت تمام شده غذا برای هر دانشگاه، رقمی متفاوت می باشد.
وی اضافه كرد: به طور مثال؛ هر پرس غذا برای دانشگاه خواجه نصیر، به نسبت غذای پرهزینه، متوسط و كم هزینه، به طور میانگین ۱۴ هزارتومان تمام می شود و این به این معناست كه ما برای هر پرس غذا، حدودا ۱۲ هزارتومان یارانه پرداخت می نماییم. پس باتوجه به رقم سنگین سبد غذایی در هزینه های دانشگاه ها، این لازم است كه حمایت های دولت و سازمان دانشجویی همچنان برقرار باشد.

1398/10/24
14:29:14
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: خدمات , دانشجو , دانشگاه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما