گزارش این با من

نرخ بیكاری فارغ التحصیلان كم شد

نرخ بیكاری فارغ التحصیلان كم شد این با من: نرخ بیكاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در پاییز امسال كم شد اما سهم این گروه از كل جمعیت بیكار كشور با افزایش مواجه بوده است.به گزارش این با من به نقل از مهر، مركز آمار ایران روز گذشته نتایج آمارگیری نیروی كار در پاییز ۹۸ را اعلام نمود كه برمبنای آن نرخ بیكاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر نشان میدهد كه ۱۰.۶ درصد از جمعیت فعال، بوده اند. روند تغییرات نرخ بیكاری كل كشور نشان میدهد كه این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل ۱.۲ درصد كاهش داشته است.
بررسی نرخ بیكاری فارغ التحصیلان آموزش عالی نیز نشان می دهد، ۱۷.۴ درصد از جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی بیكار بوده اند. این نرخ همچنان در میان زنان بیشتر از مردان است بطوریكه نرخ بیكاری فارغ التحصیلان گروه مردان ۱۲.۶ درصد و در گروه بانوان نیز ۲۷.۳ درصد است. البته نرخ بیكاری فارغ التحصیلان هم در گروه مردان و هم در گروه زنان در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل كاهش داشته است.
در حال حاضر یك میلیون و ۲۵۲ هزار و ۳۰۷ نفر جمعیت فارغ التحصیل كشور است كه ۶۰۹ هزار و ۵۹۸ نفر از این جمعیت را مردان و ۶۴۲ هزار و ۷۱۱ نفر را زنان به خود اختصاص می دهند.
اما در پاییز ۱۳۹۸ سهم «جمعیت بیكار فارغ التحصیل از كل بیكاران» افزایش یافته است؛ ضمن اینكه این سهم در میان زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی نیز بالاتر است.
بررسی سهم جمعیت بیكار تحصیلكرده از مجموع جمعیت بیكار كشور حاكی از آنست كه، ۴۳.۳ درصد بیكاران كشور، در گروه فارغ التحصیلان آموزش عالی قرار دارند كه این سهم در پاییز سال قبل ۴۰.۷ درصد بود. به عبارتی سهم جمعیت بیكار تحصیلكرده از كل بیكاران كشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل ۲.۶ درصد رشد داشته است.
البته سهم «جمعیت شاغل فارغ التحصیل از كل شاغلان» نیز با رشد مواجه بوده به طوریكه این سهم با ۰.۵ درصد افزایش داشته است اما نسبت رشد جمعیت بیكار فارغ التحصیل همچنان طی سال های گذشته بیشتر از رشد جمعیت شاغل فارغ التحصیل است.منبع:

1398/10/16
22:19:47
5.0 / 5
4538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما