رییس دانشگاه در دیدار با سفیر جدید بنگلادش خبر داد

استقبال دانشگاه تهران از پذیرش دانشجویان بنگلادشی

استقبال دانشگاه تهران از پذیرش دانشجویان بنگلادشی به گزارش این با من رئیس دانشگاه تهران با تاكید بر اینكه از پذیرش دانشجویان بنگلادشی در این دانشگاه استقبال می نماییم، اظهار داشت: هم اكنون دو پردیس ارس و كیش دانشگاه تهران آماده پذیرش دانشجویان خارجی هستند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در مراسم دیدار سفیر جدید كشور بنگلادش در ایران بر پتانسیل این دانشگاه به منظور تقویت ارتباطات با دانشگاه ها بنگلاش اصرار كرد و اظهار داشت: دانشجویان بنگلادش می توانند در تمامی رشته های دانشگاه تهران خصوصاً در رشته های نانو تكنولوژی، بیوتكنولوژی، كشاورزی و علوم شناختی، دانشجویان بنگالی تحصیل كنند.
ایشان سپس اشاره كرد: هم اكنون دو پردیس دانشگاه تهران با عناوین كیش و ارس آماده پذیرش دانشجویان خارجی و خصوصاً در رشته های فوق است. ضمن اینكه از رئیس دانشگاه داكا به منظور انعقاد تفاهم نامه همكاری و تقویت دیپلماسی علمی با دانشگاه تهران دعوت می كنم.
در ادامه گوزل اعظم ساركر، سفیر جدید كشور بنگلادش در ایران به شباهت های فرهنگی بین ایران و بنگلادش همچون زبان و اقلیم اشاره نمود و گزارشی از نحوه برخورد با پدیده سیلاب در بنگلادش ارائه داد.
در این جلسه راه كارهایی كشور بنگلادش در مقابله با سیلاب مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا دستورالعمل اقدامات كنترل سیلاب در بنگلادش را با دانشگاه تهران به اشتراك گذاشته شود.

دكتر محمد باقر قهرمانی معاون بین الملل دانشگاه تعرلان نیز در این دیدار با اشاره به توانایی های تدریس بعضی رشته ها خصوصاً رشته مكانیك در مقطع كارشناسی ارشد به زبان انگلیسی، پیشنهاد یادگیری زبان فارسی به دانشجویان بنگالی در مؤسسه دهخدا را ارائه كرد.
همین طور در این نشست دكتر گودرز رشتیانی، عضو هیأت علمی دانشكده ادبیات و علوم انسانی، از آمادگی استادان این دانشكده برای تدریس زبان فارسی به دانشجویان رشته زبان فارسی در دانشگاه چیتاگونگ آگاهی داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، همایون كبیركنسول سفارت بنگلادش در تهران نیز پیشنهاد همكاری دانشگاه تهران را با سایر دانشگاه های بزرگ این كشور عنوان نمود.
وی هم چنین درخواست همكاری دانشگاه تهران را به منظور برگزاری سمینار Father of Bangladesh در این دانشگاه و شناساندن این كشور به ایرانی ها را ارائه كرد كه با موافقت رئیس دانشگاه تهران همراه بود.
منبع:

1398/07/30
11:24:04
5.0 / 5
4468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما