اپلیكیشن مرسدس بنز اطلاعات كاربران خویش را فاش می كند!

اپلیكیشن مرسدس بنز اطلاعات كاربران خویش را فاش می كند! به گزارش این با من مالكان خودروی مرسدس بنز مدعی شدند كه اپلیكیشن این شركت، اطلاعات كاربران خویش را فاش می كند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، مالكان خودروی "مرسدس بنز"(Mercedes-Benz) ادعا كرده اند كه اپلیكیشن مورد استفاده آنها برای كنترل از طریق دور، باز كردن قفل و راه اندازی خودرو، اطلاعاتی را در مورد حساب كاربری و خودروی افراد دیگر نمایش می دهد.
دو تن از مالكان در مصاحبه ای اظهار داشتند كه اپلیكیشن خودروی مرسدس بنز، اطلاعاتی را به نمایش می گذارد كه متعلق به آنها نیست و به دیگر حساب های كاربری تعلق دارد؛ در نتیجه آنها توانسته اند نام، فعالیت های اخیر، شماره تلفن و بقیه اطلاعات كاربران دیگر را ببینند.
این مورد برای وسایل نقلیه جدیدی كه این روزها با اپلیكیشن مربوط به تلفن همراه كار می كنند، عجیب نیست. این اپلیكیشن ها، به خودرو متصل می شوند و به كاربر امكان می دهند تا مكان یابی خودرو، باز كردن قفل و روشن یا خاموش كردن موتور را از طریق دور انجام دهند اما همان گونه كه خودرو ها به اینترنت متصل می شوند و ارتقا می یابند، نقص ایمنی هم می تواند امكان ردیابی یا ربوده شدن وسایل نقلیه را فراهم آورد.
به قول مالكانی كه در این مصاحبه شركت داشتند، اپلیكیشن آنها به تازگی، به مشكلی گرفتار شده بود و به آنها امكان می داد تا فعالیت اخیر خودرو همچون مكان هایی كه در آنها حضور داشته را ببینند اما موفق به ردیابی مكان آن با كمك اپلیكیشن نبود. هنگامی كه مالكان، این مشكل را با بخش خدمات مشتریان مرسدس بنز مطرح نمودند، به آنها گفته شد كه اپلیكیشن را تا زمان تعمیر شدن، پاك كنند.
مالك دیگری اظهار داشت كه اپلیكیشن را باز كرده و حساب كاربری شخص دیگری را در آن دیده است؛ در نتیجه مطمئن نیست كه اطلاعات وی در اختیار شخص دیگری نباشد.1398/07/28
12:57:24
5.0 / 5
4227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما